неділя, 16 квітня 2017 р.

За порятунок українських лісів

12 квітня лісівники всієї України зібра­лись у м. Києві біля будинку Кабінету Міністрів на мирну акцію задля збере­ження галузі та захисту лісів України. Так вони демонструють свій протест проти політики влади, спрямованої на знищення лісогосподарської галузі.

Як зазначають організатори, акція протесту проводиться задля захисту лісів південно- східного регіону України та конституційного права людей лісівничих професій мати роботу за фахом та гідну зарплату. Учасники акції категорич­но заявляють, що керувати лісовою галуззю, а також реформувати її мають право виключно люди з відповід­ною освітою і досвідом роботи.

За словами учасників акції, другий рік держава не фі­нансує роботи з охорони та захисту лісів. Як наслідок, понад мільйон гектарів лісів південно-східного регіону залишаються практично без охорони від пожеж, без за­хисту від шкідників та хвороб, а також самовільних ру­бок, які значно збільшились останнім часом на фоні відсутності належного контролю з боку лісової охорони. Така ситуація може призвести до значних техногенних катастроф, серйозного ускладнення соціальної обста­новки в цих регіонах.

Лише з початку весняного сезону в лісах вже виникли 128 пожеж на площі майже 194,5 гектара. Близько 2 тис. спеціалістів галузі цього регіону звільнились з роботи, понад 2,5 тис. осіб перебували у відпустках без збере­ження зарплати. Підприємства на межі банкрутства. Середньомісячна зарплата працюючих у цьому регіоні становить від 1,9 до 3 тис. грн. Заборгованість із зарпла­ти складає більше 7,5 млн грн. Весняні лісопосадкові роботи там не проводяться. Завчасно вирощений для цих робіт садивний матеріал лишився невикористаним, завдаючи цим величезних матеріальних і моральних збитків лісовим господарствам.

Лісівники усвідомлюють, що екологічна криза набли­жається з кожним днем. Без державної підтримки заги­бель лісів та втрата родючості на площі понад 25 млн гектарів півдня і сходу країни неминуча.

Детальніше – в наступному номері «ПВ».

15.04.2017

0 коммент.:

Дописати коментар