четвер, 13 квітня 2017 р.

Готовність до пожежонебезпечного сезону та стан незаконних рубок обговорили на колегії лісівники Черкащини

У лісівників Черкащини відбулася розширена колегія під головуванням начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Дзюбенка. Одне з основних питань - готовність до пожежонебезпечного сезону.

Як наголосив начальник облуправління Олександр Дзюбенко, завдання весняної лісокультурної кампанії держлісгоспами вже виконані, наразі ж розпочався найбільш тривожний та відповідальний період для лісівників – пожежонебезпечний сезон. Турбує лісівників й питання збільшення незаконних рубок у лісах області. Тож ці та інші важливі питання винесені для обговорення на засіданні та для ухвалення відповідних рішень.

Про стан підготовки лісгоспів до пожежонебезпечного періоду доповів головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Микола Бихало. За його словами, станом на середину квітня в лісах держлісгоспів вже трапилося 10 випадків пожеж на загальній площі 1,9 га (Корсунь-Шевченківський, Уманський, Черкаський та Чигиринський лісгоспи). Проаналізував головний спеціаліст здійснені організаційні заходи щодо запобігання виникненню лісових пожеж та наголосив на облаштуванні мінералізованих смуг згідно усіх встановлених норм і правил.

Щодо стану охорони лісів від незаконних рубок, Микола Бихало повідомив наступне. У порівнянні з відповідним періодом минулого року, кількість незаконних рубок збільшилась. Протягом першого кварталу 2017 року обсяг виявлених незаконних рубок становить 104 кубометри деревини – лісовою охороною виявлено 18 таких випадків. Збитки, завдані державі, становлять 512,2 тис. грн, добровільно відшкодовано 15,6 тис. гривень. По 6 випадках матеріали направлені до правоохоронних органів. У зв'язку з цим на колегії прийнято рішення посилити рейдову роботу та закупити фотопастки, які допомагатимуть виявляти зловмисників.

На колегії обговорили також такі питання як дотримання «сезону тиші», стан дебіторської та кредиторської заборгованостей, стан залишків лісопродукції на складах, виготовлення правовстановлюючих документів на будівлі та земельні ділянки лісгоспів.

За інформацією прес-служби Черкаського ОУЛМГ

13.04.2017
http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=179084&cat_id=32888


0 коммент.:

Дописати коментар