пʼятниця, 14 квітня 2017 р.

Олександр Фищук взяв участь у засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації14 квітня, під головуванням Віце-прем'єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації.

«Наближається період травневих свят, попереду літо, ми маємо пожежонебезпечний період у природних екосистемах. Маємо бути готовими, аби уникнути займань на лісових масивах, торфовищах, сільськогосподарських угіддях. Комунікація із суспільством та залучення ЗМІ – ключова умова профілактики надзвичайних подій у пожежонебезпечний період, - зазначив Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. – Особливо небезпечні причини виникнення пожеж – недбальство на активному відпочинку у лісі, умисні підпали. Торік вдалося системно зменшити кількість пожеж. Мусимо і цього року діяти системно і з максимальною відповідальністю».


Від Чернівецької області у залі селекторних нарад Управління ДСНС України у Чернівецькій області були присутні голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук, начальник управління цивільного захисту населення обласної державної адміністрації Олексій Гайдай, першим заступником Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області Андрій Мамавко, представників відповідних структурних підрозділів обласної державної адміністрації та служб Чернівецької області.

Обговорено питання про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній період 2017 року.

«Ми повинні посилювати моніторинг надзвичайних ситуацій, залучати пожежно-рятувальні підрозділи на початковій стадії займання, забезпечувати заходи з профілактики і гасіння цілодобово, контролювати повторні загоряння протягом доби після гасіння. Саме комунікація із суспільством та залучення ЗМІ для інформування населення – ключова умова профілактики загорянь», — зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр звернув особливу увагу на забезпечення протипожежних заходів у зоні відчуження, особливо під час проведення заходів з відзначення 31-х роковин Чорнобильської катастрофи. «Маємо встановити посилений моніторинг пожежної безпеки на території зони відчуження, організувати патрулювання місць, визначених для відвідування населенням, для попередження лісових і степових пожеж на радіаційно-забрудненій територій», — зазначив Геннадій Зубко.

За словами т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич, щорічно протягом пожежонебезпечного періоду ліси зазнають згубного впливу пожеж, які в окремих випадках розповсюджуються на великі площі і завдають значних збитків довкіллю та лісовій галузі. Особливої гостроти проблема набула в останні роки у зв’язку з аномальними погодними умовами: ранньою весною, рекордними температурами повітря, відсутністю опадів та сильними посушливими вітрами.

Посадовець наголосила, що у минулому році у лісах підвідомчих підприємств ліквідовано 945 лісових пожеж на площі 1101 га, в тому числі верхових на площею 141 гектар. Христина Юшкевич зазначила, незважаючи на проведену роз’яснювальну роботу серед населення, з початку 2017 року вже зареєстровано 156 лісових пожеж на площі 229 га, з них більшість – в південних та східних областях України. Це майже вдвічі більше за кількістю та втричі за площею від показників за аналогічний період минулого року.Окрім того, увага присутніх зосереджена на питаннях щодо стану забезпечення населення якісною та безпечною для населення питною водою, а також про розробку системи візуалізації можливих зон ураження як складової інформаційної підтримки прийняття рішень під час надзвичайних ситуацій.

14.04.2017 | 17:03

0 коммент.:

Дописати коментар