пʼятниця, 7 квітня 2017 р.

Модрина європейська прижилася на Буковині


НАСАДЖЕННЯ. У державному підприємстві «Сторожинецьке лісове господарство» створили клонову плантацію модрини європейської. Нова плантація діє на базі Верхньо-Петрівецького лісництва і займає територію два гектари. Тут висадили понад 300 модрин. Саджанці з насіння виростили у спеціалізованих теплицях Чудейського лісництва, а це надзвичайно копітка робота.

— Клонова плантація забезпечить наше підприємство якісним садивним матеріалом з покращеними спадковими властивостями, — розповідає директор Сторожинецького лісгоспу Ігор Беленчук. — Щороку ми висаджуємо майже 5 тисяч штук цих поки що рідкісних для буковинських лісів дерев, які добре приживаються і мають високу енергію росту. Загалом у нас уже понад 400 лісових гектарів з модриною.

Деревина модрини вирізняється чудовою технічною якістю, гарною текстурою і має великий попит у деревопереробних підприємств.

— Лісорослинні умови області дуже сприятливі для створення лісових насаджень з цінними екзотичними лісовими культурами, зокрема з модриною європейською та японською, — зазначає начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Череватий. — У Сторожинецькому лісгоспі на базі клонової плантації модрини плануємо створити насіннєвий центр з вирощування садивного матеріалу для всіх лісогосподарських підприємств краю. Нова клонова плантація дасть змогу сформувати високопродуктивні стійкі деревостани з одночасним розширенням якісного і породного складу буковинських лісів.

У Верхньо-Петрівецькому лісництві вже є клонова плантація ялини білої. А у Буди-нецькому та їжівському лісництвах — родинні плантації дуба звичайного. Фахівці з лісових культур Сторожинецького лісгоспу створили також експериментальні ділянки для розведення екзотичних рослин — північноамериканської туї гігантської, дугласії, кипарисовика Лавсона, які також незабаром з’являться в лісах Буковини.

Світлана ІСАЧЕНКО для «Урядового кур’єра»
Урядовий кур'єр, 08 квітня 2017 року, 6 сторінка


0 коммент.:

Дописати коментар