неділя, 9 квітня 2017 р.

У Всесвітньому фонді природи пояснили, чому всихають карпатські смерекиНа Львівщині, у Національному парку "Сколівські Бескиди", стартувала акція за ініціативи та участі активістів Всесвітнього фонду природи із висадки дерев.

Про це Львівським новинам онлайн розповіла Ірина Миронова, координатор природоохоронної діяльності Всесвітнього фонду природи (WWF) в Україні.

Як зауважила експерт, нині ситуація у карпатських лісах - не найкраща. Особливо захисників природи хвилює те, що нині масово всихають смереки.

"Вік таких лісів, як на відповідні мірки щодо віку дерев, - невеликий і становить близько 60 років. Тобто ці смереки посадили у післявоєнні роки на тих площах, які вирубували під потреби господарств, проте нині дерева на цих ділянках масово всихають", - каже Ірина Миронова.

З її слів, пояснити таке явище можна тим, що ділянки засаджені монокультурами, що є нехарактерним для природного середовища. Окрім того, змінився клімат, що теж дуже помітно. Експерт наголошує, що смереки всихають, їх валить вітер. Для того, щоб відновити карпатські ліси, активісти WWF започаткували соціальний проект, мета якого - висадити 20 тисяч саджанців у національних парках "Сколівські Бескиди", "Синевир", "Карпатський національний природний парк".

Роботу розпочали з ділянки у Сколівських Бескидах. Як розповіли працівники національного парку, ділянку, де раніше був сухостій, розчистили та підготували до висадки саджанців. Тут посадили характерні для цієї місцевості породи дерев - буки, клени, ясени, ялицю та інші.

"У Всесвітнього фонду природи є низка запланованих проектів, які скеровані на збереження лісів. Так, до 2020 року Фонд спрямовує свої сили на те, щоб забезпечити нульове зменшення площ лісів", - наголосила координатор природоохоронної діяльності Всесвітнього фонду природи в Україні.

Додамо, як повідомили у прес-службі Мінприроди України, ініціатори проекту пропонують кожному українцю зробити свій внесок — долучитися до відновлення українських Карпат та посадити своє власне дерево. Як зазначив директор Департаменту з питань заповідної справи Міністерства екології України Ігор Іваненко, знайти своє іменне дерево можна буде на мапі сайту.
09.04.2017 17:36

0 коммент.:

Дописати коментар