субота, 15 квітня 2017 р.

Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі в екосистемах!

Останнім часом почастішали випадки спалювання населенням сухої рослинності на городах та присадибних ділянках. Це, зазвичай, призводить до підвищення показника кількості пожеж в природних екосистемах. Не зважаючи на численні застереження рятувальників щодо небезпеки спалювання сміття та сухостою - населення продовжує нехтувати заходами безпеки.

Щодня вогнеборці ліквідовують сотні пожеж у природних екосистемах. Лише на території Чернігівщини протягом доби 12 квітня, пожежно-рятувальні підрозділи області ліквідували 11 загорянь сухої рослинності загальною площею понад 13 га. Того ж дня вогнеборці Луганщини під час ліквідації загоряння сухостою попередили займання трьох житлових будинків.

Тож, аби зменшити невтішну статистику щодо виникнення пожеж на відкритих територіях, площа яких подекуди становить понад 500 кв.м, рятувальники постійно проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з населенням.

Так, 11 квітня співробітники Чорноморського міського відділу Головного управління ДСНС України в Одеській області нагадали мешканцям с. Бурлача Балка про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок. Крім того, рятувальники наголосили на необхідності суворого дотримання правил безпеки під час відвідування лісових масивів, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Того ж дня рятувальники Кіровоградщини провели роз'яснювальні бесіди з мешканцями села Миколаївка Кіровоградського району області. Фахівці Служби порятунку наголосили, що у вітряну погоду не варто взагалі розкладати багаття, тим більше – на невеликій відстані від будівель.

А На Луганщині цього тижня фахівці ДСНС разом з представниками Національної поліції, обласного управління лісового та мисливського господарства, а також Державної екологічної інспекції розпочали перевірки лісогосподарських підприємств. Рятувальники зустрілися з керівниками підприємств та обговорили низку заходів щодо запобігання та протидії масовим лісовим пожежам. Крім того рятувальники провели перевірку готовності добровільної пожежної дружини підприємства до реагування на лісові пожежі.

Загалом, впродовж тижня подібні профілактичні заходи відбулися і на території Черкаської, Закарпатської та Хмельницької областей.

Шановні громадяни!

Служба порятунку закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. Пам'ятайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин а також неконтрольоване поширення вогню.

Опубліковано: 15.04.2017, 08:02
http://www.dsns.gov.ua/ua/Ostanni-novini/60703.html

0 коммент.:

Дописати коментар