субота, 22 квітня 2017 р.

Як розпізнати крадений ліс при транспортуванніГоловними ознаками при транспортуванні незаконно заготовленого лісу є:
  1. Відсутність бирок (маркування) на деревині;
  2. Бирки пошкоджені (можливо використовуються не вперше);
  3. Відсутність належним чином оформлення документів на право відпуску лісопродукції. На кишеньковому комп’ютері чи смартфоні в системі електронного обліку деревини повинна бути сформована товаротранспортна накладна (ТТН) на відпуск чи перевезення лісопродукції та видрукувана на термопапері. Роздрукована ТТН повинна містити QR-код та печатку FSC.
  4. Невідповідність терміну дати вивезення лісопродукції;
  5. Невідповідність сортиментів що перевозиться і тих на які оформлені документи.
  6. Вивезення деревини в хлистах або півхлистах.
Що робити у разі підозри що перевозиться незаконно зрубана деревина:
  1. Перевірити легітимність продукції завдяки перевірці бирок. Для цього достатньо зайти на сайт http://www.ulk.gov.ua/ в розділ перевірка деревини де ввести номер бірки. У випадку коли пошукова система інформуватиме, що номер бирки, якою промаркована лісопродукція не знайдено, то дана продукція потребує детальної перевірки на встановлення її походження. Схожу перевірку можна здійснити і за допомогою SMS повідомлення на номер 8668 (інструкція по відправці повідомлення на вже згадуваному сайті).
  2. Повідомити на гарячу лінію Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства +38 (0312) 64-44-15 або гарячу лінію Державного агентства лісових ресурсів за телефоном +38 (044) 235 77 24.

Приклад маркування легальної деревини биркамиТоварно-транспортна накладна на вивезення продукціїНезаконно зрубана деревинаРобота «фото-пасток» по виявленню крадіжок лісуПрес-служба Закарпатського ОУЛМГ- 

See more at: https://zakarpatlis.gov.ua/yak-rozpiznaty-kradenyj-lis-pry-transportuvanni-notatka-dlya-zmi/#sthash.ZorI2jQY.kygwn7Jr.dpuf

0 коммент.:

Дописати коментар