неділя, 2 квітня 2017 р.

Найстаріші дерева на Землі були не такими, як багато хто думає

Нові знахідки Вільяма Стейна і його колег, палеоботаніків з університету Бінгемтона, які знайшли дві скам’янілості найстаріших дерев, одна з яких представляє собою цільне дерево, дають можливість зробити цікаві висновки про історію Землі, пише Кореспондент.

Палеоботаніки установили, що в найстаріших дерев на землі не було листя. Їхні крони, схожі на крони сучасних пальм, росли як пучки гілок з більш дрібними гілочками, немов у хвоща. Висновки вчених ґрунтовані на повністю збережених окам’янілих рештках дерев Wattieza, знайдених кілька років тому. Вік знахідок складає 385 млн років, і вчені думають, що це найбільш ранішнє свідчення існування лісів.

Уперше частини дерев Wattieza було знайдено в 1870 році при роботах у каменоломні в селі Гильбоа, штат Нью-Йорк, США.  Але крони дерев серед окам’янілих останків були відсутні. Частину крони разом зі стовбуром удалося знайти тільки в 2004 році, через рік після того, як було знайдено скам’янілу частину стовбура в 8,5 м. З’єднані разом, вони представляли собою дерево, яке  досягало у висоту 9,14 м та розмножувалося шпорами.

Вважається, що ліси з’явилися на Землі незабаром після того, як перші хребетні, чотириногі амфібії, навчилися жити на суші. Гілки перших дерев спускалися до самої землі, надаючи в такий спосіб їжу і слугуючи пристанищем для живих творінь.

На думку одного з учених, що брав участь у дослідженні, британського фахівця Кристофера Беррі, знахідки дерева Wattieza дозволяють відтворити древні лісові екосистеми. Розкладаючись, гілки, у свою чергу, ставали їжею для жуків, що жили в нижніх ярусах. Поява лісів зменшила кількість двоокису вуглецю (З2) в атмосфері Землі й остудило її до нинішнього стану, вважає вчений

0 коммент.:

Дописати коментар