неділя, 9 квітня 2017 р.

ДСНС звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі в екосистемах!

Останнім часом спостерігається вражаюче підвищення показника кількості пожеж в природних екосистемах. Незважаючи на численні застереження рятувальників щодо небезпеки спалювання сміття та сухої рослинності при впорядкуванні власних домогосподарств, люди продовжують нехтувати заходами безпеки, що часто призводить до виникнення пожеж на відкритих територіях.

Щодня вогнеборці ліквідовують сотні пожеж у природних екосистемах. Лише на Луганщині впродовж 6 квітня пожежно-рятувальними підрозділами ліквідовано 5 загорянь сухостою. А днем раніше пожежно-рятувальні підрозділи Кіровоградщини 10 разів залучались до гасіння пожеж сухої минулорічної рослинності.

Тож, аби зменшити невтішну статистику щодо виникнення пожеж на відкритих територіях, площа яких подекуди становить декілька гектарів, рятувальники постійно проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з населенням.

Так, 4 квітня співробітники Драбівського районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській області вирушили в профілактичний рейд житловим сектором села Безпальче. Спілкуючись із громадянами, інспектори Служби порятунку наголосили на небезпеці спалювання сухої трави та сміття. Рятувальники нагадали господарям приватних домоволодінь правила пожежної безпеки під час прибирання на власних земельних ділянках, а також під час відпочинку в лісі.

Того ж дня рятувальники Чернігівщини спільно із представниками Національної поліції на території сіл Машевого та Іванівки провели профілактично-роз'яснювальний захід, спрямований на попередження виникнення пожеж у природних екосистемах. Фахівці Служби порятунку навели численні приклади пожеж та їх наслідки, причинами яких послужила людська недбалість у поводженні з вогнем. У свою чергу, правоохоронці наголосили, що випалювання сміття й сухої рослинності тягне за собою адміністративну відповідальність. Під час роз’яснювально-профілактичних бесід рятувальники розповсюдили серед громадян листівки та пам’ятки попереджувального характеру з переліком основних протипожежних правил.

Подібні заходи цього тижня пройшли також у Донецькій, Одеській, Миколаївській та Хмельницькій областях.

Шановні громадяни!

Служба порятунку закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. Пам'ятайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.


Опубліковано: 09.04.2017, 08:17

0 коммент.:

Дописати коментар