вівторок, 2 травня 2017 р.

Облрада Дніпропетровщини оголосила мараторій на вирубку лісів до 2018 рокуДНІПРО 1 травня. УНН-Центр. Для того, аби припинити зменшення лісових масивів, на минулій сесії облради було прийняте рішення “Про заборону проведення вирубок полезахисних лісових смуг та тимчасову заборону вирубки деревини у лісах та лісових масивах області на період до 1 квітня 2018 року”. Про це УНН-Центр повідомили у Дніпропетровській обласній раді.

“Обласна рада першою в Україні ініціювала збереження полезахисних лісових смуг та тимчасову заборону вирубки дерев у лісах і лісових масивах Дніпропетровської області. А сьогодні перед нами стоїть завдання створити умови для здорового функціонування лісгоспів в регіоні”, — зазначили в установі.

Також обласною радою був направлений лист з до КМУ, де пропонується розглянути можливість передачі лісгоспів до комунальної власності, що дозволить направити на підтримку галузі кошти місцевих бюджетів.

Ще один варіант, який розглядається владою і працівниками галузі — це можливість частину державних лісогосподарських підприємств перетворити на регіональні ландшафтні парки із статусом заповідних лісів. А частину лісгоспів, де можлива промислова вирубка, передати до комунальної власності.

Такий варіант більш прийнятний через те, що 90% лісів регіону рукотворні і в переважній більшості лісгоспів неможлива промислова вирубка.

0 коммент.:

Дописати коментар