понеділок, 1 травня 2017 р.

На Житомирщині рятувальники та лісники провели спільні навчання з ліквідації лісових пожеж

28 квітня на території Краснобірського лісництва ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулися спільні з лісниками тактико-спеціальні навчання щодо ліквідації умовної надзвичайної ситуації, спричиненої лісовими пожежами.

За задумом, на землях запасу Вишевицької селищної ради, поблизу лісництва, виникло загоряння сухої трави та самосіву. Через поривчастий вітер, вогонь швидко набрав великих розмірів та розповсюдився на лісовий масив. Повідомлення про лісову пожежу надходить від чергового Краснобірського лісництва, який виявив лісову пожежу через систему відеоспостереження.

Після прибуття до місця події, керівник гасіння пожежі провів оцінку обстановки та розвідку пожежі. За допомогою квадрокоптера оперативно були встановлені координати, параметри пожежі, напрямок її розповсюдження, а також площа, що складала біля 1,1 га. Працівники лісового господарства приступають до гасіння пожежі, застосовуючи ранцеві оприскувачі.

Швидко ліквідувати умовну пожежу наявними силами та засобами не вдалося. У зв’язку з високим класом пожежної небезпеки та поривчастим вітром, пожежа продовжила розповсюджуватися. До місця пожежі прибули додаткові сили та засоби лісового господарства та підрозділів Управління ДСНС у Житомирській області.

Працівники лісництва залучаються до гасіння пожежі, застосовуючи основні прийоми гасіння – прокладання загороджувальних і опорних мінералізованих смуг, застосування ранцевих оприскувачів та водяних стволів від автоцистерни. Трохи згодом подається стаціонарний лафетний ствол з автоцистерни на гасіння лісової пожежі, що рухається хвойним підростом, а трактор з цистерною залучається для підвозу води.

У свою чергу вогнеборці теж подали стаціонарний лафетний ствол з пожежного автомобіля, але вже на гасіння лісової пожежі, що рухається молодим лісом, друга ж автоцистерна була залучена для підвозу води.

Всі ці заходи у підсумку дозволили уникнути розповсюдження полум’я на ще більшу площу та остаточно ліквідувати умовну пожежу.

Загалом до навчань було залучено 45 осіб та 8 одиниць техніки.

Опубліковано: 30.04.2017, 20:02У ДСНС України у Житомирській області

0 коммент.:

Дописати коментар