четвер, 4 травня 2017 р.

Проти лісокрадів та браконьєрів – спільними зусиллями

Лісівники та правоохоронці Чернігівщини поглиблюють співпрацю у боротьби з лісовою мафією.

Директор ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець зустрівся з начальником головного управління Національної поліції в Чернігівській області Едуардом Альохіним і домовився про плідну співпрацю у боротьбі з лісокрадами та браконьєрами.

Про це Svoboda.FM повідомили в ДП «Ніжинське лісове господарство».

Сучасні лісокради – це технічно та законодавчо підготовлені злочинці, які вміють вдало замітати сліди.

Ці особи спалюють пні зрубаних дерев, обпилюють стовбури вкраденої продукції, аби потім жоден експерт не зміг визначити де саме було спиляно ліс – лісокради мають пристойний арсенал методів і часто уникають відповідальності.

Вони не бояться ризикувати, адже ліс, особливо цінні породи дерева, коштує немалих грошей.

Територія, за якою доглядає ДП «Ніжинське лісове господарство» - у першочерговій групі ризику, оскільки охоплює територію чотирьох районів Чернігівщини. Практично у кожному лісництві є цінні породи дерева. Саме столітні дуби та ясени приваблюють лісокрадів. Їх не лякає навіть наявність лісової охорони. Статистика – тому яскраве підтвердження.

Так, за словами Юрія Болоховця, у 2015 році правоохоронцями Носівського, Куликівського та Бобровицького районів Чернігівщини було порушено 5 кримінальних справ за фактами незаконної вирубки лісу. Загальна сума збитків, завданих державі – понад 165 тисяч гривень.

У 2016 році поліціянти Бобровицького, Ніжинського та Носівського відділень порушили 6 аналогічних кримінальних проваджень. Державі завдано збитків на суму в 116 тисяч гривень. З початку 2017 року зареєстровано ще дві кримінальні справи.

Як зазначили учасники двосторонньої зустрічі, складність доведення покарань зумовлена відсутністю належного технічного обладнання у експертів та недосконалістю діючого законодавства. Разом із тим начальник обласного управління Національної поліції Едуард Альохін поставив під особистий контроль розслідування кримінальних проваджень, де можливо довести вину лісокрадів. Лісівники та правоохоронці домовилися поглибити подальшу співпрацю в напрямках боротьби з незаконними вирубками лісу та браконьєрами.

Найближчим часом лісова охорона та поліція здійснюватимуть спільне патрулювання лісових угідь.


Збільшити

0 коммент.:

Дописати коментар