понеділок, 8 травня 2017 р.

Співробітники ДСНС закликають громадян дотримуватися правил поведінки під час відпочинку на природі

Щодня вогнеборці ліквідовують сотні пожеж у природних екосистемах, які завдають значної шкоди навколишньому середовищу та населенню. Цього року рятувальники вже фіксують збільшення кількості загорянь в екосистемах у 2,5 рази, а площі у 3 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Тож, аби зменшити невтішну статистику щодо виникнення пожеж на відкритих територіях рятувальники постійно проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з населенням.

Так, напередодні травневих свят, рятувальники, разом з представниками Національної поліції, лісових господарств та місцевих органів влади, провели профілактичні заходи в місцях масового відпочинку громадян.

Зокрема, 1 та 2 травня з метою зменшення ризиків загорянь в природних екосистемах Херсонщини, фахівці Олешківського районного сектору ГУ ДСНС в області патрулювали у лісових масивах, де проводили бесіди з громадянами щодо безпечного відпочинку. Під час спілкування з людьми рятувальники закликали відвідувачів лісу не порушувати правила пожежної безпеки, та попередили про адміністративну відповідальність за їх недотримання.

Крім того, 4 травня рятувальники Кіровоградщини спільно з працівниками обласного управління лісового господарства, представниками поліції та місцевих органів влади провели рейд у лісовому масиві неподалік с. Клинці Кіровоградського району. Громадянам розповіли яких рекомендацій необхідно дотримуватись, аби не сталося пожежі у лісі. Фахівці ДСНС зауважили, що пожежу у лісі можливо загасити самостійно лише на початковій стадії. Працівники Національної поліції, в свою чергу, попередили громадян, що за знищення або пошкодження лісових масивів або зелених насаджень передбачена кримінальна відповідальність.

Кожному співрозмовнику учасники рейду залишили листівки з порадами, як уникнути пожеж у екосистемах та екстреним номером Служби порятунку “101”.

Загалом, подібні заходи відбулися також у Донецькій, Херсонській, Луганській та Житомирській областях.

Шановні громадяни!

Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід розводити багаття поблизу сухої рослинності та залишати недопалки та сірники на трав’янистій підстилці.

Під час відпочинку на природі, необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю.Опубліковано: 08.05.2017, 09:49

0 коммент.:

Дописати коментар