четвер, 4 травня 2017 р.

Закарпатцям перепаде за горіхи


ПРИБУТОК. У всіх лісових господарствах Закарпаття вперше масштабно заліснюють раніше зрубані площі. На цей рік заплановано засадити понад 4 тисячі гектарів. У деяких держпідприємствах висаджують не лише лісоутворюючі породи дерев. Так, у новоствореному Тячівському лісгоспі господарники посадили експериментальну плантацію горіха волоського. На площі 1,2 га розмістили 120 саджанців. Крім того, біля адмінбудівлі лісгоспу разом з учнями нересницької школи прикопали 80 деревець ялиці білої.

Проаналізувавши попит закордонних інвесторів на волоський горіх, вирішили посадити пілотну ділянку. Розвиток цього напряму в лісогосподарюванні, сподіваємося, посприяє не лише експортним можливостям Закарпаття, а й дасть змогу створити нові робочі місця. Садитимуть горіхові дерева також у Брустурянському та Мокрянському лісомисливських господарствах, — розповідав начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга. — Наші землі чудово підходять для вирощування горіхів. Дерево плодоносить на 5—6-й рік, тож через досить короткий проміжок часу підприємства отримуватимуть чималі прибутки.

Горіх називають їжею богатирів, деревом життя, жолудем богів. Пояснення таке: ядра горіхів не лише корисні, а й дуже смачні. Інші частини рослини теж ідуть у діло, зокрема листя використовують у медицині, а деревину — в меблярстві, — каже директор Тячівського лісгоспу Наталія Катреняк. — Горіх добре переносить низькі температури, а це відповідає умовам гірських схилів Тячівщини. У майбутньому експериментальну ділянку можна значно розширити, наростити штат працівників, збільшити власні прибутки і відрахування до бюджету.

Василь БЕДЗІР, «Урядовий кур’єр»
"Урядовий кур'єр", п'ятниця, 05 травня 2017 року, № 83 (5952), стор. 5

0 коммент.:

Дописати коментар