четвер, 18 травня 2017 р.

Під час брифінгу лісники обговорили проблемні питання екосистем та лісових господарств


З метою забезпечення якісної та своєчасної підготовки до роботи у пожежонебезпечний період 2017 року управлінням 16 лютого виданий наказ та розроблено план невідкладних комплексних заходів щодо належної підготовки сил та засобів пожежогасіння в лісах Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства до пожежонебезпечного періоду 2017 року.

У своєму вступному слові під час колегії роботи державних лісогосподарських підприємств за І квартал начальник відділу охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту Іван Палінкаш відмітив, що працівники лісової охорони згідно наказу лісогосподарськими підприємствами опрацьовані мобілізаційно-оперативні плани ліквідації лісових пожеж.

Основною причиною виникнення пожеж в природних екосистемах залишається людський фактор. Громадяни, нехтуючи правилами пожежної безпеки, випалюють рослинні залишки та сміття. Такі дії стають причиною виникнення пожеж на присадибних ділянках. Тим паче становлять загрозу розповсюдження вогню на приватні будинки. Наразі вже були саме такі випадки. Ліквідація масштабних пожеж потребує значних матеріальних затрат, залучення спецтехніки та особового складу.

Знищуючи рослинність, люди вважають, що збільшать родючість землі, але це не так.

Станом на початок травня, у лісових господарствах краю перекрито 88 позапланових доріг, що ведуть у лісфонд; виставлено 168 аншлагів, бігбордів, панно, плакатів на протипожежну тематику вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення; проведено 261 лекцій та бесід на протипожежну тематику; регулярно в засобах масової інформації оприлюднюються звернення з питань дотримання вимог пожежної безпеки в лісах; проведено 293 рейди під час яких виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності 17 порушників, сума накладених штрафів склала 1479 грн, яка повністю порушниками сплачена; влаштовано 12,2 км. мінералізованих смуг, проведено догляд за мінсмугами та протипожежними розривами в обсязі 40 км.

Пам’ятайте, що ці пожежі не лише завдають шкоди природі, але й негативно впливають на здоров’я людей, особливо тих, хто має проблеми з дихальними шляхами, хворіє на астму.

З метою профілактики подібних надзвичайних подій, як зазначав перший заступник начальника-головний лісничий Закарпаття Ігор Коцур у Закарпатській області проводиться масштабна профілактична робота з населення, із залученням засобів масової інформації, органів влад та волонтерів.

Проте, незважаючи на проведені заходи протягом квітня місяця зафіксовано 4 випадки лісових пожеж на площі 2,75 га. За аналогічний період 2016 року було зафіксовано 5 випадків на пл. 8,4 га.

0 коммент.:

Дописати коментар