середа, 17 травня 2017 р.

Лісові пожежі – це страшне лихоНа території Поліського краю, після тривалого похолодання, знову встановилася суха погода. Відтак, у лісах побільшало сухої трави і листя.

— І хоча головне завдання нашого лісгоспу, як й інших господарств галузі, — вирощування високопродуктивних, корінних за породним складом насаджень із оптимальними використанням потенціалу лісових умов, які покликані забезпечувати, насамперед, захисні, рекреаційно-оздоровчі та природоохоронні функції та догляд і охорона лісів, — сказав, при зустрічі, директор ДП «Овруцький спецлісгосп» Олександр Шевчук (на знімку ліворуч), — але ми повинні нині й щогодини бути готовими приступити до боротьби з вогнем у лісових масивах свого підприємства. Тим паче, що суха погода сприяє не тільки виникнення лісових пожеж від найменшої іскринки сірника чи недопалка, а й швидкому поширенню вогню. Адже вже давно доведено, що до 90% усіх лісових пожеж трапляється саме через необережне поводження людей із вогнем у суху погоду на природі.

Отож, нині всі зусилля дирекції нашого підприємства і працівників лісової охорони спрямовані на те, аби запобігти цьому лихові.

До речі, підготовка до пожежонебезпечного періоду в лісгоспі почалася в березні, з догляду за мінералізованими смугами, яких влаштовано по лісовим угіддям – 127 км. До того ж у кожному лісництві є пункти збереження пожежного інвентаря, де в достатній кількості є ранцевих вогнегасників, лопат, відер та іншого інвентаря, який може згодитися в боротьбі з вогнем у лісових масивах. Всі працівники тут пройшли спеціальні навчання та готові до роботи в літній пожежонебезпечний період.

Для інформаційного забезпечення населення ДП « Овруцький спецлісгосп» закуплено і розміщено 37 плакатів і стендів на протипожежну тематику. Крім цього проводиться впорядкування туристичних маршрутів і влаштування в їхніх межах місць для розведення вогнищ, які допоможуть зменшити кількість лісових пожеж.

Працівниками лісової охорони і спеціалістами лісгоспу з населенням також регулярно проводяться співбесіди про правила поведінки населення в лісі в пожежонебезпечний період.
Ось і сьогодні хочу нагадати читачам газети, що громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які перебувають на території України, зобов’язані

  • виконувати правила пожежної безпеки в лісі, виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем;
  • повідомляти лісогосподарське підприємство, територіальний підрозділ ДСНС, місцеві органи влади про виникнення лісової пожежі.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
  • розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;
  • заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;
  • випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Якщо люди виявляють загорання у лісі, перш за все, потрібно телефонувати на номер 101. Також громадяни можуть повідомляти про випадки загорання у лісових масивах на телефон спецлісгоспу 4-25-16. Звертаємо увагу, що порушення вищезазначених правил тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, а саме за:

— порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 грн до 255 грн і на посадових осіб — від 255 грн до 850 гривень.
— знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 255 грн до 850 грн і на посадових осіб – від 595 грн до 1 020 гривень.
— самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 170 грн до 340 грн, на посадових осіб від 850 грн до 1190 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 680 грн, на посадових осіб від 1 190 грн до 1 700 гривень.

Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від 5100 грн до 8500 грн або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Варто додати, що при настанні посушливої погоди і можливих лісових пожеж, усі працівники спецлісгоспу переходять в режим підвищеної готовності.

Так, з метою оперативного виявлення будь-яких загорянь у лісі, постійно ведеться відеоспостере-ження, також закупили квадрокоптер для контролю за лісовими масивами у віддалених лісництвах.
Для боротьби ж беспосередньо з лісовими пожежами, у лісгоспі постійно діють дві пожежно-хімічні станції – в Овручі та Виступовичах, а для гасіння вогню маємо шість спеціальних автомашин.

А ще ж за кожним лісництвом закріплено спеціальний трактор з плугом, аби, в разі виникнення лісової пожежі, можна швидко оборати місце загорання і таким чином запобігти поширенню вогню.

На території спецлісгоспу також маємо достатньо облаштованих водойм для забору води пожежними автомашинами. До речі, для цього торік провели поглиблення водойми біля Виступовицького лісництва, таку ж роботу плануємо провести і в Журбенському лісництві.
— Лісові пожежі – це страшне лихо, — наголошує насамкінець Олександр Іванович. — Гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигорає лісова підстилка і верхній шар ґрунту. За кілька хвилин вогонь може знищити те, що виросло за багато десятиріч. Тож період особливої пожежної небезпеки буде тривати до жовтня місяця включно.

http://lisvisnyk.com.ua/лісові-пожежі-це-страшне-лихо/

0 коммент.:

Дописати коментар