неділя, 21 травня 2017 р.

У Суразькому лісництві на Тернопільщині збудували автоматизовану теплицю (ФОТО)Сьогодення диктує свої правила виживання в теперішніх умовах економічної нестабільності в державі. Відсутність бюджетних коштів на ведення лісового господарства спонукує підприємства Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства шукати інші джерела його фінансування. Основним завданням лісових господарств є вирощування лісів, тож лісівники перебувають у постійному пошуку ефективних методів вирощування якісного садивного матеріалу. Технологій вирощування наразі безліч.Водночас, аби виростити якісні сіянці і саджанці, потрібно вкласти значні кошти на початковій стадії їх росту. Але витрати варті того, адже саджанці швидше адаптовуються до теперішніх екологічних умов, маючи у своєму генетичному наборі достатню силу і здоров’я, аби боротися зі шкідниками та хворобами лісу, відтак це дає змогу зекономити на подальших доглядах за ними.

Так, у Суразькому лісництві державного підприємства «Кременецьке лісове господарство» навесні почали будувати сучасну автоматизовану теплицю, площею 72 кв. м для вирощування садівного матеріалу лісових і декоративних порід. Про це повідомили у прес-службі Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства.За словами головного лісничого ДП «Кременецький лісгосп» Романа Іваницького, крім головних лісоутворюючих порід, у теплиці планують вирощувати декоративний садивний матеріал для озеленення, який підприємство планує реалізовувати для населення. До речі, вегетація цих рослин у тепличних умовах починається значно раніше. Крім того, сіянці з теплиці є генетично стійкішими, ніж звичайні, тобто менше піддаються впливу хвороб і шкідників лісу.

Ще на початку весни працівники лісництва почали будівництво теплиці на території розсадника. Робота розпочалась із підготовки площі під будівництво, заливання фундаменту.
Пізніше приступили до монтажу каркасу та накриття.Роботу організовував і контролював лісничий Суразького лісництва Степан Ладан, який поінформував, що всі процеси: вмикання світла, підігрів, полив у тепличному комплексі -автоматизовані. Аби забезпечити максимально сприятливі умови для росту рослин, теплицю облаштували системою туманного зрошування, яка дозволяє рівномірно розподіляти вологу по всій площі. Відтак, вона не заливає кореневу систему рослин, як при звичайному поливі, та убезпечує рослини від загнивання коренів, насичуючи при цьому живці достатньою кількістю вологи.

Вирощений посадматеріал використовуватимуть для потреб лісництва й лісгоспу. З теплиці вирощені сіянці лісових порід і вкорінені декоративні живці пересадять у відкритий ґрунт лісового розсадника.

Автор: Наш день
неділя, 21 травня 2017, 13:06:04

0 коммент.:

Дописати коментар