вівторок, 16 травня 2017 р.

Рівненська область: рятувальники провели навчання по відпрацюванню спільних дій під час гасіння лісових пожеж

Спекотна погода, що невдовзі встановиться на території краю, створить загрозу виникнення пожеж у лісових масивах. Враховуючи красу нашого мальовничого поліського краю, його природу, та той факт що відпочинок у лісі є популярним серед жителів району. Однак не всі громадяни дотримуються правил безпеки - як наслідок у лісах виникають пожежі, які здатні нанести великих та непоправних збитків природі і відповідно державі. З метою запобігання виникнення пожеж у лісових масивах, рятувальники спільно з працівниками ДП СЛАП «Рокитнівський держспецлісгосп» 16 травня провели навчання по відпрацюванню спільних дій під час гасіння лісових пожеж.

Відповідно до тактичного задуму, в посушливий період відпочиваючі не загасили багаття, в результаті чого виникло загоряння сухої трави біля лісового масиву, полум’я від якого перекинулося на нижній шар в лісовому масиві біля смт Рокитне. Є загроза розповсюдження пожежі на значну площу лісових насаджень. На місце події негайно було направлено черговий караул 10-ї державної пожежно-рятувальної частини смт Рокитне, пожежна автоцистерна та трактор з плугом ДП СЛАП «Рокитнівський держспецлісгосп» та 15 працівників ДП СЛАП «Рокитнівський держспецлісгосп» з ранцевими вогнегасниками та шанцевим немеханізованим інструментом. По прибуттю до місця умовної пожежі вогнеборці відразу провели оперативне розгортання від пожежної автоцистерни та спільно з лісівниками за допомогою ручних пожежних стволів спочатку локалізували осередок пожежі, щоб не допустити подальше розповсюдження вогню, а згодом остаточно ліквідували. Загалом у навчаннях були задіяні 5 одиниць техніки, 6 чоловік особового складу 10-ї державної пожежно-рятувальної частини смт Рокитне, та 25 працівників ДП СЛАП «Рокитнівський держспецлісгосп».

Такі навчання спрямовані на налагодження спільних дій та взаємодії в разі виникнення як лісових, так і торф’яних пожеж та ефективного їх гасіння. Адже тільки тісна взаємодія усіх оперативних служб дасть змогу уникнути великих матеріальних збитків через такі пожежі.

ГУ ДСНС України у Рівненській області

Опубліковано: 16.05.2017, 13:56
http://www.dsns.gov.ua/ua/Ostanni-novini/61918.html

0 коммент.:

Дописати коментар