понеділок, 15 травня 2017 р.

Для охорони лісів від пожеж приведено у повну готовність усі технічні засоби

Попередження пожеж у лісових масивах та боротьба з ними, підвищення пожежної стійкості лісів – одне з головних завдань підприємств лісового господарства Буковини, наголошувалось на черговій колегії Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Держлісгоспи області привели у належний стан усі технічні засоби пожежогасіння. Наявність і готовність протипожежного обладнання та інвентарю до використання у разі надзвичайних ситуацій відповідає нормативним вимогам. Приведено у повну готовність усі пожежні автомобілі, відпрацьовано мобілізаційно-оперативні заходи з гасіння лісових пожеж, в першу чергу у місцях з високими ризиками пожежної небезпеки. До таких, до речі, належать території лісових масивів, що межують з сільськогосподарськими угіддями, де є висока ймовірність виникнення вогню, почасти від зумисних підпалів.

«У цей пожежонебезпечний період, що настав, з числа працівників лісової охорони в усіх лісгоспах області створено рейдові бригади для патрулювання лісових насаджень. Сформовано добровільні пожежні дружини загальною кількістю 920 чоловік, до складу постійних пожежних команд увійшов 31 спеціаліст», – зазначив у доповіді начальник відділу лісового господарства та мисливства ЧОУЛМГ Володимир Пилип’юк.

Цього року лісогосподарськими підприємствами заплановано облаштувати та поновити 150 км мінералізованих смуг (вже облаштовано 46 км).

Для своєчасного проведення профілактичних та попереджувальних заходів на території державного лісового фонду, у місцях високого рекреаційно-туристичного навантаження та вздовж автомобільних трас загального користування встановлена наочна протипожежна агітація. А також перекрито 164 км лісових доріг.

Проблемними питаннями залишаються неконтрольовані сільськогосподарські пали на полях, смугах відводу автошляхів та залізниць, що межують з лісовими масивами. До населення, сільгосппідприємств важко доходять елементарні вимоги безпеки поводження з вогнем у спекотну і посушливу пору року. «У цьому напрямку працівниками державної лісової охорони налагоджена співпраця з місцевими органами виконавчої влади та самоврядування», – зазначив Володимир Пилип’юк.

Тож розглянувши питання «Про заходи із забезпечення пожежної безпеки у лісах області», колегія ЧОУЛМГ вирішила, зокрема, внести пропозиції райдержадміністраціям організувати патрулювання доріг загального користування, що проходять через лісові масиви, підрозділами Нацполіції з метою недопущення в’їзду в ліси транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки.

На фото: під час проведення колегії ЧОУЛМГ на базі ДП "Сторожинецький лісгосп".

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ


0 коммент.:

Дописати коментар