середа, 10 травня 2017 р.

Активіст розповів, хто «кришує» незаконний видобуток бурштину на Рівненщині. ВІДЕО

Шляхом баталій із МВС та «договорняків» «Опоблок» контролює нелегальний видобуток бурштину на Рівненщині. Більше того, саме депутат цієї фракції Володимир Продивус, протягнув в облраду рішення щодо надання декілька тисяч гектарів бурштинових родовищ у користування сумнівним компаніям.

Про це в ефірі програми Інша Україна (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK) розповів юрист та громадський діяч Семен Кривонос.

Нагадаємо, ще 2016 року на одній із сесії Рівненської облради було прийнято рішення надати декілька тисяч гектарів бурштинових родовищ у користування трьом компаніям: «Інклюз», «Ред. Мет» та "Санкомян". Однак, присутні на сесії облради громадські активісти закликали депутатів зупинити це беззаконня і надати відмову в користуванні надрами сумнівним фірмам.

«Окрім депутатів «БПП» та «Народного фронту» на цьому засіданні були присутні й представники «Опозиційного блоку». Зокрема, одному із депутатів останньої політичної сили, рано чи пізно доведеться відповісти за екологічну катастрофу в Рівненській області. Адже саме ця фракція там є найбільшою, тому й повинна відповідати за прийняті рішення»,– каже Семен Кривонос.

На його переконання, рішення Рівненської облради щодо надання дозволів на користування бурштиновими родовищами вищезгаданим фірмам, лобіював саме депутат від «Опоблоку» Володимир Продивус.

«Більше того, наскільки відомо громадським активістам Рівного, саме Опозиційний блок шляхом баталій із МВС та «договорняків» контролюють нелегальний видобуток бурштину. Зокрема, саме через цю фракцію депутат Продивус протягнув три рішення, які вигідні компаніям «Інклюз-8», «Ред. Мет» та «Санкомян». Зокрема, за сприяння того ж Продивуса, цим фірмам були надані дозволи на видобуток бурштину на території загальною площею в декілька тисяч гектарів»,– переконує юрист.

Семен Кривонос також додає, що спеціальні дозволи для компаній «Інклюз-8», «Ред. Мет» та «Санкамян» надавалися для наукової діяльності. Проте, як каже Кривонос, прикриваючись науковцями, «бурштинова мафія» та «бариги» активно проводять на Рівненщині незаконний видобуток бурштину.

«Загалом, ці «вчені» спільно із головою їхніх наук – Володимиром Продивусом, обгородили ці території парканом, поставили там інших молодших «науковців», які й контролювали увесь процес видобутку бурштину в Рівненській області. Зокрема, чому виник такий скандал довкола цих фірм? А тому, що люди, які раніше там видобували бурштин, платили «смотрящим» по 500 доларів за день видобутку бурштину, а тепер ці «науковці» змушують людей платити їм по тисячі доларів. Мабуть, там з’явився якийсь новітній спосіб видобутку бурштину, тому і весь процес так подорожчав»,– зазначив Семен Кривонос.

Нагадаємо, 5 квітня на телеканалі ZIK стартував проект політичного ток-шоу «Інша Україна» виробництва продакшену «Укрмедіапростір», ведучим якого став екс-президента Грузії та колишній голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі.


0 коммент.:

Дописати коментар