пʼятниця, 19 травня 2017 р.

"Znaydeno!": порушник не сховається від супутникаУ Вінницькій облдержадміністрації презентували електронну систему контролю за використанням земель, вирубкою лісів та несанкціонованих вивезенням сміття за допомогою... супутника.

За словами першого заступника голови Вінницької ОДА Андрія Гижка, проект "Znaydeno!" визнано переможцем першого етапу EGAP Challenge. Ініціатива з його запровадження належить Державному агентству з питань електронного урядування та Фонду Східна Європа. "Електронний сервіс спрямований на візуалізацію, моніторинг та контроль за використанням земель, вирубки лісів, несанкціонованої утилізації сміття, -- каже посадовець. -- І все це з використанням супутника".

-- Запроваджений проект надає можливість отримувати великий масив геопросторової інформації, -- зазначив його керівник Вадим Остапенко. -- Можна оперативно виявляти вирубку лісів. Нині це дуже болюча проблема. Супутник покаже зміну меж чи утворення сміттєзвалищ, сприятиме у веденні спостереження за станом посівів...

Як пояснив Андрій Гижко, одними з перших послугами нового сервісу скористалася Немирівська об'єднана територіальна громада. Встановивши факт неправомірного використання землі, керівництво громади домоглося повернення коштів до бюджету громади.

Віктор СКРИПНИК.
Вінницька область.

0 коммент.:

Дописати коментар