четвер, 8 червня 2017 р.

Черкащина. Виїзна колегія з лісокультурного виробництваПід керівництвом начальника обласного управління Олександра Дзюбенка на базі Пехівського лісництва Звенигородського лісгоспу відбулося виїзне засідання колегії управління, за участю директорів лісгоспів. Тема, яка була обрана для роботи, – лісокультурне виробництво, декоративне лісорозведення, благоустрій територій.

Розпочали колегію з огляду адмінприміщення Пехівського лісництва, навколишньої прилеглої території, кабінету шкільного лісництва.

Учасників наради ознайомили з тепличним господарством, яке функціонує на території лісництва – теплиці, майданчики для контейнерного вирощування декоративного посадматеріалу, шкільні відділення. Було продемонстровано роботу сучасних поливних систем – туманного зрощування, системи автодощу, автополиву.

Директор Звенигородського лісгоспу Анатолій Проценко повідомив, що загалом у Пехівському лісництві у контрольованому середовищі вирощується понад 50 різновидів декоративного посадкового матеріалу. Окрім традиційних вічнозелених туй, ялівців, ялин, вирощують такі рослини як гінкго, арістолохія, актинидія, вейгела, тюльпанове дерево, піроканта, лимонник, сакура та багато іншого. Тільки протягом останніх років побудовано та облаштовано нову теплицю загальною площею 300 кв. метрів та два майданчики для контейнерного вирощування площею у 200 кв. метрів кожен.

Наступним етапом в роботі був огляд різновікових лісових культур дуба, обговорення методів, схем садіння, здійснення доглядів. Відвідали також ювілейні лісові культури дуба звичайного, що створені у 2014 році з нагоди відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Паралельно оглянули сітку лісових доріг та облаштування дорожнього покриття, що здійснювали лісівники протягом останніх років.

Забезпечення лісових розсадників необхідними механізмами, крапельним зрошуванням та ефективне використання площ розглядали на прикладі одного з кращих в області лісових розсадників – Пехівського. Загальна його площа – 13,2 га, з них понад 2 га облаштовані крапельним поливом. Вирощують тут, окрім основних лісоутворюючих порід дуба звичайного, північного, горіха чорного, широкий ряд декоративних дерев та кущів, які використовуються в озелененні та ландшафтному дизайні. Крім того, зростають тут плодові сіянці та саджанці – малина, абрикоса, черешня, вишня, груша, айва, дерен (кизил), ліщина ведмежа, фундук та ін.

Незвичайною родзинкою розсадника Пехівського лісництва по праву можна вважати розарій, який закладено минулого року за ініціативи помічника лісничого Миколи Бойка. За його словами, тут висаджено 15 тисяч троянд 67-ми сортів, тож звенигородські лісівники з нетерпінням чекають того часу, коли величезна вкладена праця дасть відповідний результат і троянди почнуть квітувати.

Начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства високо оцінив роботу з лісокультурного виробництва та декоративного лісорозведення Звенигородського лісгоспу. Наголосив головний лісівник Черкащини на постійному контролі у здійсненні робіт з благоустрою адмінприміщень, прилеглих територій лісгоспів та лісництв.
Загалом за результатами технічного приймання об’єктів лісокультурного виробництва держлісгоспами Черкащини практично виконано річний план з відновлення лісів та висівання лісових розсадників. У державному лісовому фонді цієї весни створено лісових культур на площі 1400 гектарів (річний план – 1374 га), в тому числі захисних насаджень – 13,7 гектарів (план –13 га). Протягом року заплановано провести сприяння природному поновленню на площі 288 га. Комісією з технічного приймання визнано 253 гектари як такі, де вже відбулося природне поновлення. Тож цієї весни ліси відтворено на площі майже 1667 га. Завершено роботи на лісових розсадниках з посіву основних лісоутворюючих порід. При плані 12,8 гектарів, засіяно 16,5 гектарів лісових розсадників. Для реалізації лісівники Черкащини виростили понад 110 тис. одиниць декоративного посадкового матеріалу.

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

0 коммент.:

Дописати коментар