субота, 24 червня 2017 р.

Лісівники допомогли лосисі знайти загублене дитинча


Надзвичайна подія сталася на території Гірницького лісництва, в урочищі Буяново, тижнів два тому. Пастухи, що саме там пасли худобу, побачили лосиху з малесеньким лосеням, які переходили з одного лісового масиву у інший через меліоративний канал. Як говорили вони, диких звірів помітив і бродячий пес, який кинувся за ними вслід. Лосенятко застрягло у каналі, а лосиху пес погнав далі. Пастухи кинулися рятувати лосеня, витягли його з каналу, і перед ними постало питання: що ж робити далі? За порадою звернулися до майстра лісу Анатолія Колядюка та єгера Володимира Октисюка, а ті у свою чергу – до державного мисливствознавця ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» Миколи Старушика. Зазвичай, як проінформував Микола Сергійович, спрацьовує материнський інстинкт і лосиха має повернутися за дитям. Так і було.

Анатолій Колядюк та Володимир Октисюк об’їхали лісовий масив, аби визначити, де саме знаходиться лосиха, з думкою доправити у той масив і лосеня. Вони натрапили на бродячого пса і застрелили його. А лосеня вирішили поки що потримати на прив’язі біля того ж меліоративного каналу, біля якого воно відстало від мами, до вечора – з надією, що, можливо, повернеться лосиха. І вже ближче до вечора побачили її – вийшла з лісу у пошуках дитини. Відпустили з прив’язі лосеня. А зранку на тому місці та в окрузі вже не було ні лосихи, ні лосеняти – мама забрала дитинча із собою. Працівники лісу виявили їхні свіжі сліди у лісі…

Варто зазначити, що з 1 квітня по 15 червня, у період масового розмноження диких тварин, на всій території України тривав так званий «сезон тиші». Це захід, який сприяє розмноженню дичини, збереженню молодняка птахів і звірів. У цей період у лісах заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Серед них – санітарні рубки лісу, стрілянина та інше. Порушники цих правил несуть не тільки моральну, а й фінансову відповідальність. І кожен з нас повинен подумати, яким чином у цей період зменшити згубну дію нашого вторгнення у природу.

А поява собаки без нагляду у мисливських угіддях, згідно із Законом України «Про мисливське господарство та полювання», є адміністративним порушенням, і господар карається штрафом від 102 до 1020 гривень. Бувають випадки, що господар бере собаку у ліс, а той, почувши чи побачивши диких тварин, починає полювання за ними, а у результаті звірі потерпають і можуть втратити своїх дитинчат.

Щодо лосів, то в Україні навіть розглядається питання взагалі про заборону полювання на них.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ

0 коммент.:

Дописати коментар