субота, 17 червня 2017 р.

Що потрібно знати перед мандрівкою до лісу

Ліс може бути дуже небезпечний - якщо поставитися до походу зі зневагою. Навички виживання в такій місцевості, професіонали відточують роками. Але і новачкові необхідно знати певні правила поведінки, інакше звичайний похід в ліс може закінчиться трагічно.

Особливо актуально знати це влітку, коли багато людей прагнучи відпочити від міста йдуть на кілька днів в одиночний похід. На жаль, лише деякі з них відносяться до походу з увагою. Сьогодні ми розповімо, що потрібно знати перед походом до лісу.


Cпорядження

Перший етап - грамотно зібрати рюкзак. Мати з собою запасний комплект зручного одягу, спальник і, якщо мається на увазі затриматися в лісі на дві-три доби, намет. В обов'язковому порядку повинні бути сірники, сокира, компас, ніж і ліхтар. Цього вам вистачить, щоб вибратися з практично будь-якої позаштатної ситуації.
Страховка

Чи розраховуєте на довгий одиночний похід? Не робіть цього навмання і не залишайте в невіданні друзів і близьких. Ліс - дуже непередбачуване місце. Складіть план подорожі, розмітьте стоянки і прикиньте приблизний час, який повинен зайняти у вас похід. Залиште дублікат плану друзям. Ця обережність може, в крайньому випадку, дійсно врятувати вам життя.Cвоєчасність

Якщо ви раптово зрозуміли, що доведеться залишитися в лісі на ніч, хоча і планувалося дістатися до цивілізації, не потрібно зволікати. Навіть якщо на дворі спекотний полудень - починайте готуватися до ночівлі. Повірте, часу на це піде чимало, а займатися всіма справами під темни покровом похмурого лісу - задоволення не з приємних.
Укриття

Для початку, в лісі варто потурбуватися про укриття. Намет, якщо він є, потрібно встановити в першу чергу. Якщо немає - побудуйте укриття самі. Краще робити це з вже готовою основою, підійдуть великі валуни, скелі або живі дерева, з яких уже можна робити навіс і стіни. В якості покриття підлоги можна взяти листя, суху траву і соснові гілки, лежанка повинна бути обов'язково піднята над землею. Місце зупинки (привалу)

Місце привалу потрібно вибирати з розумом, інакше звичайний похід цілком може завершитися великими неприємностями. Уникайте балок і ярів: в разі дощу, ви швидко виявите себе на дні глибокої і мокрої калюжі. Якщо дме і не збирається вщухати сильний вітер - знайдіть захист. Підійдуть навіть кущі. При штилі залишайтеся на відкритій місцевості - так ви врятуєтесь від комарів і мошкари.Аптечка

Мінімальна набір аптечки дуже стати в нагоді за будь-якої позаштатної ситуації. Не навантажуйте рюкзак ліками, але і не залишайте себе беззбройним в небезпеці. Бинт, йод, пластир, бинт, хлоргексидин, анальгетики - цього вам цілком вистачить.Вода

Взяти з собою достатній запас води у тривалий похід ви зможеде навряд чи. А значить, доведеться шукати її самостійно на місці. Візьміть з собою знезаражувальні препарати. Найкраще буде використовувати таблетки йоду - на смак водичка буде, звичайно, мерзенна, але вибирати не доводиться.Вогонь

Не залишайтеся без вогню надовго. В ідеалі, вогнище повинно супроводжувати вас на кожній стоянці. Це не тільки допоможе в чисто побутовому плані (їжа, сухий одяг), але і зміцнить психологічно: вогонь означає стабільність, надію і непогана зброя проти диких тварин.

0 коммент.:

Дописати коментар