пʼятниця, 2 червня 2017 р.

Прокурори просять повідомляти про розкрадання лісів

На засіданні міжвідомчої робочої групи у прокуратурі області обговорили питання із протидії незаконній рубці лісу на Рівненщині.З початку року правоохоронні органи Рівненської області розпочали 68 кримінальних проваджень за фактами незаконної порубки лісу. Накладено арешт на транспортні засоби, вилучену лісодеревину об’ємом майже 1 тис кубометрів, фінансово-господарську документацію.

Такі дані були озвучені на нараді за результатами роботи спільної міжвідомчої робочої групи, яка утворена і діє з серпня 2016 року з числа працівників прокуратури, поліції, управління СБУ, митних органів, спеціалістів обласного управління лісового та мисливського господарства, Державної екологічної інспекції, управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області.

Відзначили результативність роботи правоохоронців з реалізації вилученої лісодеревини та звернення коштів в дохід держави. Як приклад, було наведено кримінальне провадження, під час розслідування якого за ініціативи прокуратури судом надано дозвіл на реалізацію речових доказів, а саме деревини загальним об’ємом 210 кубометрів, з яких на даний час реалізовано 61 кубометр лісу на суму 86 тис грн.

Вже скеровано до суду обвинувальний акт стосовно одного із лісничих, через службову недбалість якого зрубано дерева на суму 250 тис грн. Тепер долю обвинуваченого вирішить суд.

В подальшому правоохоронні органи Рівненської області мають працювати у такому ж наступальному русі з метою зупинення лісових махінацій та злочинних схем, вважає заступник прокурора Рівненської області Мирослав Пацкан. Він звернув увагу на необхідності активізації роботи на даному напрямі з метою попередження лісопорушень на об’єктах природно-заповідного фонду, а також відшкодування збитків, завданих самовільними рубками лісів.

Усі учасники міжвідомчої робочої групи висловили пропозиції до плану дій та визначили конкретні шляхи її подальшої роботи, необхідні для ефективного захисту лісових ресурсів на території області.

Прокуратура Рівненської області звертається до небайдужих мешканців Рівненщини з проханням сприяти правоохоронним органам та повідомляти їм про факти розкрадання лісів з метою досягнення ефективних результатів у боротьбі зі злочинами у сфері довкілля.

За матеріалами прес-служба прокуратури Рівненської області.

2.6.2017|10:15

0 коммент.:

Дописати коментар