середа, 14 червня 2017 р.

Обласна рада відсудила ліси, які ОДА забрала в "Волиньоблагролісу"Нагадуємо, ще у жовтні 2016 року обласна рада відмінила рішення депутатів попереднього скликання "Про ліквідацію комунального підприємства "Волинське обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство "Волиньоблагроліс".

30 січня цього року у Волинському окружному адміністративному суді було оскаржено три розпорядження ОДА, якими ліси, що ними користувалися дочірні підприємства КП "Волиньобагроліс", були передані державним лісгоспам у Ківерцівському, Маневицькому та Любомльському районі. Йдеться про розпорядження голови ОДА №14 від 19 січня 2011 року «Про вдосконалення управління лісовим господарством», №15 від 19 січня 2011 року «Про утворення комісії для передачі лісів дочірніх підприємств комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Волиньоблагроліс" до сфери управління обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України» та №232 від 31 травня 2011 року «Про надання лісів у постійне користування».
Волинській обласній раді та КП "Волиньоблагроліс" вдалося довести те, що ці розпорядження виконавчої влади області були прийняті з порушеннями законодавства. Більше того, у держлісгоспів, яким передали ліси "Волиньоблагролісу", навіть не було всіх документів на лісокористування. 

"Не хочу навіть казати, як залякували суддів, аби вони не прийняли законного рішення на користь комунального підприємства. Але ми потихеньку йдемо своєю дорогою і з часом повернемо громаді ліс. Адже минулоріч лісу і матеріалів експортували з Волині на 300 мільйонів гривень, а область з цього нічого не отримала", - заявляв голова облради Ігор Палиця в програмі "Актуально" на каналі "Нова Волинь" після завершення судового засідання.
Втім, з Ухвалою суду не погодилося Державне агентство лісових ресурсів України і подало апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду. 

Справу слухали у Львові 13 червня. Обласній раді та КП "Волиньоблагроліс" вдалося відстояти права обласної громади на альтернативне ведення лісового господарства на Волині. Тож у справі зі скасуванням згаданих розпоряджень голови ОДА поставлено остаточну крапку. "Волиньоблагроліс" господарюватиме у тих лісах, якими він користувався до 2011 року. Йдеться про колишні міжколгоспні ліси.

0 коммент.:

Дописати коментар