середа, 28 червня 2017 р.

Волинські лісівники розповіли, чому їм живеться «з медом»


Чому волинським лісівникам живеться з медом? Бо вони традиційно, крім основних лісогосподарських завдань, знаходять час, сили і бажання для створення пасік, піклування про бджіл, які віддячують солодким продуктом.

Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Волинь – єдина область, де збережено консервні цехи при лісгопах. Разом із перетертими з цукром ягодами, варенням, маринованими грибами, консервованим березовим соком та іншою смакотою у наших «Лісовичках» продається лісовий мед.

Сказати, що він користується попитом серед населення, не сказати нічого. Тож дуже часто споживачі навіть замовляють зайву баночку попередньо.

Зараз у лісогосподарських підприємствах, підвідомчих Волинському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, є близько 500 бджолосімей. Пасіки створені практично у кожному лісгоспі. В окремих – навіть по 2-3.

Медові традиції волинського лісу свято бережуть у державних підприємствах «Любомльське ЛГ», «Маневицьке ЛГ», «Ківерцівське ЛГ», «Колківське ЛГ»«Ратнівське ЛМГ», «Володимир-Волинське ЛМГ», «Старовижівське ЛГ», «Турійське ЛГ», СЛАП «Камінь-Каширськагроліс», «Ратнеагроліс», «Шацьке УДЛГ»…

У лісах ДП «Любомльське ЛГ», наприклад, мешкає 100 бджолосімей. Лісовим пасікам підприємства більше 50 років. Цього сезону там уже зібрали солодкого врожаю понад 100 кг.

Не надто відстають у розвитку медової справи і пасічники ДП «Маневицьке ЛГ», де на період весняної ревізії було 74 бджолосім’ї. Місцеві пасічники цього року вже отримали 350 кг солокого продукту. Майже по 50 вуликів є у Володимир-Волинському, Старовижівському, Турійському лісгопах.Одна з найкращих пасік створена у ДП «Ківерцівське ЛГ» на території Звірівського лісництва. Нині у добротних нових вуликах живе 70 бджолосімей. Пасіка сучасна, там є всі умови для отримання найвищої медоносної бази. І цього сезону там зібрали вже більше 300 кг меду.

Досить колоритна пасіка створена у ДП «Шацьке УДЛГ» – бджоли там живуть у патріотично пофарбованих домівках. Мабуть, тому й щедро обдаровують господарів медом.Придбати лісовий мед на Волині ви зможете у фірмових магазинах «Лісовичок», що розміщені за адресами:

Ківерцівський р-н, с Гаразджа, автошлях Луцьк – Рівне, за 3,5 км від Луцька, поряд із кафе «Білочка»;

Рекреаційний пункт «Пролісок», траса Луцьк – Маневичі, 1 км від м. Ківерці;

Маневицький р-н, с. Оконськ, біля АЗС «Журавлина», траса Київ – Варшава;

Турійський р-н, с. Блаженик, траса Ковель – Жовква, Р-15, 37-й км.

Сьогодні 22:290 коммент.:

Дописати коментар