четвер, 15 червня 2017 р.

Волинь: збираєш в лісі гриби і чорниці - платиЗ початком сезону заготівлі чорниці керівники органів місцевої влади, як правило, активно спілкуються з представниками бізнесу, котрі планують заготівлю цієї дикоростучої продукції. Враховуючи нинішні метеоумови, розраховувати на великий врожай волинської чорниці не доводиться. Однак, за будь-якої погоди громади повинні поповнити свої бюджети рентною платою за спецвикористання лісових ресурсів, ПДФО та єдиним податком від заготівлі, - наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

Про це інформує відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області.

«Керівникам органів місцевої влади варто уважно проаналізувати ситуацію на заготівельному ринку, минулорічні надходження від заготівлі та переконати підприємців, котрі збиратимуть чорниці та гриби самостійно, або ж куплятимуть дикорослу продукцію в населення своєчасно перераховувати до бюджету визначені законом податки. Фахівці ДФС у цій ситуації завжди допоможуть з фаховими консультаціями та практичною допомогою в поданні звітності», - підкреслила начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Керівник волинських фіскалів зазначила, що саме природні ресурси можуть стати надійним джерелом поповнення бюджетів, оскільки в минулі роки окремі територіальні громади Волині за умови належного контролю отримували вагомі надходження від заготівлі та планували витрати на соціально-економічні потреби з врахуванням цих коштів.

«Однак, для того, щоб місцеві бюджети отримали кошти від заготівлі, позиція мешканців громади повинна бути однозначною – жоден бізнесмен не може працювати на їх території без сплати податків», - підкреслила Світлана Савчук.

Як свідчить аналітика, за підсумками п’яти місяців 2017 року на Волині сплачено понад 8 мільйонів гривень рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів.

0 коммент.:

Дописати коментар