пʼятниця, 9 червня 2017 р.

Всихання лісів в області: ділова деревина перетворюється на дрова

Лісове господарство Житомирщини нині перебуває в “стресовому” стані. Через всихання лісів ділова деревина перетворюється на дрова, а лісогосподарське підприємство і держава несуть мільйонні втрати. Про це повідомив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінській під час “круглого” столу 8 червня.

За його словами, на сьогодні вкрай складною в області є ситуація зі всиханням лісів. Але проблема ще й тому, що час від виявлення хвороби до початку прибирання хворих дерев – занадто важкий і довготривалий.

«В результаті ділова деревина перетворюється на дрова, як наслідок: і лісогосподарське підприємство, і держава в цілому несуть мільйонні втрати. Не секрет, що часто рішення, які приймаються на найвищому рівні не враховують інтересів усіх учасників ринку. Як приклад, результатом введення мораторію на експорт круглого лісу на сьогодні є те, що лісогосподарські підприємства фактично реалізовують трохи більше половини виставленої на аукціони деревини», – сказав Курінський.
Крім того, Курінський додав, що важливим є те, щоб ці діалоги не залишалися на рівні розмов, щоб конструктивні пропозиції щодо вирішення болючих проблем функціонування галузі хоча б частково лягали в основу нормативних документів.

«На сьогодні складається ситуація, що лісова охорона може затримати лісопорушника лише тоді, коли він сам це дозволить. Дієвого ж механізму затримання, вилучення деревини, автотранспорту, з тим, щоб потім довести до логічного завершення все в судових інстанціях просто – немає. Про покарання за незаконні рубки – і говорити нічого. Тому дуже хотілося би, щоб тут наші законодавці взяли на озброєння кращий європейський досвід, аби кожен знав, що за порушення обов’язково буде адекватне покарання», – розповів Курінський.
До слова, показник лісистості Житомирщини на сьогодні становить 33,6%, а загалом область заготовляє 20% всієї деревини в Україні. Галузь має величезне значення для розвитку регіону, тому вирішення проблем недостатнього бюджетного фінансування, неефективної охорони лісу та його відновлення є надважливим завданням.

Нагадаємо, що з «Коростенського лісгоспу АПК» у судовому порядку стягнули майже 1,5 млн грн шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу. Про це повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

Автор фото: Сергій ОМЕЛЬЧУК

0 коммент.:

Дописати коментар