вівторок, 13 червня 2017 р.

Річки України катастрофічно втрачають воду - Семерак

В Україні протягом останніх років рівень наповнення річок залишається на відмітці 20% від необхідного стандарту, тож країна починає страждати від браку води.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак в ефірі телеканалу ZIK.

«Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера чи річки, де б якість води була на рівні першого класу. Так, минулого літа я кожного ранку прокидався і з жахом переглядав новини, чи не почався мор риби ще в якійсь річці», – зазначив міністр.

За словами Семерака, брак води пов’язаний з вирубкою лісів і поведінкою промислових підприємств щодо водоймищ.

Він наголосив, що за недбале ставлення до природних ресурсів жодне підприємство в Україні не понесло покарання.

Це пов’язано зі слабким українським законодавством, згідно з яким за таке поводження з природою передбачена тільки адміністративна, а не кримінальна відповідальність.

«Разом із Генпрокуратурою Мінекології напрацювало зміни саме до кримінального законодавства, яке передбачає підвищену відповідальність за шкоду природі. Однак в грудні минулого року парламент в дуже швидкому режимі приймає закон, який забороняє у 2017 році будь-які перевірки, зокрема і екологічні», – розповів Семерак.

Нещодавно повідомлялося, що в Ніжині Чернігівської області озеро раптово стало рожевого кольору. Минулого року екоактивісти вже повідомляли, що до цієї водойми прокладено труби, якими стікають нечистоти з підприємств.

http://newvv.net/economic/ukraine/253232.html

0 коммент.:

Дописати коментар