пʼятниця, 30 червня 2017 р.

Кравчук Тетяна Михайлівна, інженер Малинського держлісгоспу — "Заслужений лісівник України"
28 червня Президент Петро Порошенко підписав указ про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України.

Документ опублікований на сайті Президента.

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм Порошенко нагородив орденами, медалями та присвоїв почесні звання ряду видатних людей України.

Цим Указом присвоєно почесне звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

КРАВЧУК Тетяні Михайлівні – провідному інженерові державного підприємства «Малинське лісове господарство», Житомирська область

Нагадаємо, що Кравчук Тетяна Михайлівна, ветеран Малинського лісгоспу, написала в 2013 році відкритий лист Азарову.

Малин


Кравчук Тетяна Михайлівна, ветеран Малинського лісгоспу, пише Азарову

Журналістам “Електронної книги скарг України”надійшов лист від Тетяни Михайлівни. Вона запевняє, що за її 36 річний стаж роботи вперше відчула такий безлад і свавілля в тій сфері, яку обрала. Кращі кадри вимушені звільнятися, підприємства фактично доведені до банкрутства, ліси вирубуються усі постанови Кабінету Міністрів порушуються. Ми розуміємо, що такого роду листи іноді важко прочитати, але, сподіваємося, журналістам тема стане в нагоді…

(Контакт для журналістів: Кравчук Тетяна Михайлівна, інженер лісового господарства
(м. Малин, Житомирська область, вул. Лісовий кордон 58, будинок 6, квартира 3, тел. 0978419686)

Отже лист, який був надісланий, за словами Тетяни, прем’єру і направлений також нам:

Шановний Микола Янович!

Звертається до Вас, як до останньої інстанції, працівник лісового господарства із 36 річним стажем роботи Кравчук Тетяна Михайлівна з проханням припинити свавілля, яке твориться в лісовому господарстві під керівництвом Голови Держкомлісгоспу Сивця В. та його підлеглими на місцях.

Зокрема, в Державному підприємстві «Малинське лісове господарство» Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства за останній рік склалась жахлива ситуація. Масово знищуються лісові насадження, проводиться неефективна економічна політика, несвоєчасно сплачується зарплата,фактично підприємство доведено до банкрутства.

За вказівками директора перекручується фінансова та статистична звітність – діяльність підприємства фактично збиткова, а на папері –все добре, маємо прибутки. Перекручуються всі основні показники ефективності діяльності : середня заробітна плата (обраховується з порушеннями методик в сторону збільшення), ціна реалізації знеособленого кубометра деревини, собівартість продукції та ін.

Приховування фактичних витрат задовольняє всіх : податкову бо зростає податкове навантаження, директора бо контрактом прямо передбачено забезпечення виконання показників ефективності використання державного майна і прибутку ( у разі порушення – розірвання контракту), Управління та Держкомлісгосп – бо красиві цифри дозволяють звітувати про успішне керівництво галуззю.

Підприємством на фоні важкого фінансового стану здійснюється вкладання значних коштів в непрофільні основні засоби та фіктивні послуги: будівництво торгового комплексу «Лісовичок»(350 тис.грн., будівництво здійснено в супереч проекту з порушеннями чинного законодавства), будівництво коштовних лісових доріг(400 тис.грн/рік), обслуговування непотрібних програмних продуктів (не використовуються в операційний діяльності – 200 тис. грн./рік), послуги Укрлісконсалтінга(5% від обороту), засоби GPSстеження за автотранспортом, закупівля бирок та обладнання для електронного обліку тощо.

Бирки для так званого електроного обліку це окрема історія : обсяг закупівлі в рік близько 300 тис. грн. Закупівля здійснюється за цінами вище ринкових. Прибуток осідає в структурах наближених до керівництва Держкомлісгоспу. За станом на липень 2013 року фактичне використання бирок носить поодинокий характер – на практиці вони списуються ящиками без використання та електронний облік не відповідає бухгалтерському (щоденники приймання лісопродукції, товарно-транспортні накладні внутрішніх перевезень). Фактично здійснюється масове розбазарювання державного майна в особливо великих розмірах.

Підприємство укладає збиткові контракти на поставки лісопродукції з структурами пов’язаними з керівництвом Держкомлісгоспу.

В комплексі зазначена керівна політика призводить до затягування підприємства до боргової ями (фактична кредиторська заборгованість – не «скорегована директором сягає близько 9 млн.грн.). Підприємство фактично банкрут.

Система Держкомлісгоспу , Житомирське обласне управління та Малинський лісгосп,зокрема, з року в рік звітують про зростання обсягів реалізації. Офіційно обґрунтовується це ефективністю управління, впровадженням нових технологій, підвищенням продуктивності праці. А фактично діє лише один чинник – неконтрольоване збільшення обсягів заготівлі лісопродукції.

За 1 півріччя 2013 року ДП «Малинське лісове господарство»збільшило обсяги реалізації на 20.5 % в порівнянні з минулим роком, а обсяги заготівлі лісопродукції збільшились на 25.9 %, що свідчить про системне заниження реалізаційний цін.

Фактично, в лісах що надані в постійне лісокористування Малинському ДЛГ за вказівками директора Матіяша В.Б. значно збільшена інтенсивність лісокористування ( % використання щорічного приросту ), що прямо суперечить вимогам ст. 64 Лісового кодексу України та Державній цільовій програмі «Ліси України» на 2010-2015 роки, затвердженою Постановою КМ України № 977 від 16.09.2009 року. Так, в 2012 році зрубано 120 тис. м3 деревини (115% приросту при допустимих 80%), за 1 півріччя 2013 року – 65,2 т м3, до кінця року фінансовим планом передбачено зрубати 110 т м3 ( 105%), а буде зрубано не менше 130 т.кбм (125 % приросту).

З приходом Матіяша В.Б. радикально помінялись підходи до вибіркових санітарних рубок : в рубку переважно беруться здорові великого діаметра дерева замість хворих та пригнічених – застосовується так званий принцип «приискових рубок». В наслідок вирубування критичної для насаджень кількість деревини з 1 га насадження починають всихати(зміна мікроклімату та залишення ослаблених дерев).

З метою створення сприятливих умов для приховування злочинної діяльності проводиться відповідна кадрова політика: під лозунгами оптимізації чисельності та наведення порядку масово звільняють фахових співробітників які переходять до Лісгоспу АПК.

За 1 півріччя 2013 року ДП «Малинський лісгосп» став кращим підприємством Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства -як підприємство що зробило найбільший обсяг приросту обсягів реалізації в порівнянні з минулим роком та має одну з найбільших середніх зарплат .

Ось тільки виникає запитання:Якщо розмір зарплати – брехня, приріст реалізації здійснений за рахунок знищення лісів які садили наші діди, а підприємство збиткове то яка ситуація в інших лісогосподарських підприємствах області та галузі?

Миколо Яновичу прошу Вас зупинити злочинну діяльність службових осіб по доведенню до банкрутства ДП «Малинське лісове господарство», припинити масові вирубки лісів в Малинському районі.

З повагою, Кравчук Тетяна Михайлівна.

Відкритий лист Прем’єр-міністру України від працівників Малинського лісгоспу

http://www.infomalin.biz/news/suspilstvo/malin/kravchuk-tetyana-mihaylivna-veteran-malinskogo-lisgospu-pishe-azarovu.html


Відкритий лист Прем’єр-міністру України від працівників Малинського лісгоспу
Відкритий лист Прем’єр-міністру України у відповідь на звернення Тетяни Михайлівни Кравчук

Шановний Миколо Яновичу!

Звертаються до Вас працівники Державного підприємства «Малинське лісове господарство» Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Нас вкрай образив та обурив лист колишньої нашої працівниці до Вас, який опублікували ряд Інтернет-видань.

Образив тому, що Тетяна Михайлівна пропрацювала в нашому дружньому і працьовитому колективі понад 30 років, ми ділили з нею будні і свята, долали труднощі та раділи досягненням. А тепер вона паплюжить добре ім'я лісівників Малинщини.

А обурило нас те, що все про що описала Кравчук у своєму листі, не відповідає дійсності. І це можуть підтвердити всі члени нашого колективу.

Можна було би оце «виливання бруду» пояснити особистою образою Тетяни Михайлівни. Річ у тім, що в результаті проведення оптимізації штатної чисельності працівників лісгоспу, посада, яку займала Кравчук, була скорочена. Керівництво підприємства зважило на непросте становище Кравчук та незважаючи на її пенсійний вік, все ж запропонувало їй інші посади. Однак від цих пропозицій вона відмовилася. І свою образу тепер виливає на сторінках Інтернет-видань.

Тільки у нас виникає питання: чому Тетяна Михайлівна не помічала цих всіх «недоліків», коли працювала в лісгоспі, адже займаючи посаду інженера лісового господарства вона мала можливість боротися з «порушеннями»?

Державне підприємство «Малинське лісове господарство» є одним із найбільших та бюджетоутворюючих підприємств Малинського району. За неповний рік роботи підприємства під керівництвом Матіяша В.Б лісгосп із відстаючих став одним із кращих серед підприємств Житомирського обласного управління, яке має найвищі показники господарсько-фінансової діяльності за підсумками роботи в І півріччі цього року. І кому ж як не Тетяні Михайлівні знати, яких зусиль докладали всі працівники лісгоспу для досягнення такого результату. Тому нас глибоко обурили перекручені факти нашої роботи і наших здобутків, які викладені у зверненні до Вас, Миколо Яновичу.

Наше підприємство за 7 місяців цього року реалізувало продукції на загальну суму понад 33 мільйони гривень, що на 21% більше, ніж за відповідний період минулого року.

До зведеного бюджету за цей період сплачено 3,8 млн. грн., до Пенсійного фонду – 3 млн. 579 тис. грн.

За 2012 рік чистий прибуток підприємства склав 33 тис. грн., а за І півріччя 2013 року – 215 тис. гривень.

Середньомісячна зарплата, яка виплачується своєчасно, в цьому році досягла рівня 3447 грн. При цьому в окремих категорій працівників, зокрема, на вивезенні та переробці деревини, обсяг заробітної плати сягає 5500 – 10300 грн . Якщо зі слів Кравчук Т.М. середня заробітна плата на підприємстві фальсифікується, то про свою реальну заробітну плату може сказати кожен працівник підприємства.

Щомісячно на підприємстві проводиться аналіз собівартості випущеної продукції. Випуск збиткової продукції не допускається.

В своєму зверненні Тетяна Михайлівна зазначила, що підприємством збільшено обсяги рубок. От тільки вона, напевно, забула додати, що останнім часом в лісгоспі склалась критична ситуація із всиханням насаджень. Хворіють середньостиглі та молоді насадження, всихають цілі плантації.

Тому ще в 2012 році було запрошено спеціалістів зі Львівського державного спеціалізованого підприємства «Львівлісозахист» та із Науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім.. Г.М. Висоцького для обстеження лісових масивів та виявлення причин всихання соснових насаджень. Обстеження проводилось за безпосередньої участі Кравчук Т.М.
За результатами обстежень було зроблено висновок, що причиною всихання насаджень є хвороба судинний мікоз. Боротися з цим захворюванням можливо тільки вирубуванням всієї хворої ділянки лісу та засадженням її молодими деревами.

Абсолютно всім на підприємстві відомо, що лісгосп вирубує щороку тільки те, що передбачено розрахунковою лісосікою. Але крім планових рубок, цьогоріч підприємство змушене витрачати величезні кошти на ліквідацію наслідків стихійного лиха – снігопадів та буреломів, які завдали шкоди не тільки Малинському, а й Радомишльському, Попільнянському, Коростишівському та іншим районам області. Із загальної маси заготовленої деревини майже 35 тис. метрів кубічних заготовлено при ліквідації наслідків сніголамів. А це Тетяні Михайлівні добре відомо, як і те, що абсолютно всі зруби обов’язково заліснюються. То чи не кривить вона душею, коли говорить про «масове знищення лісових насаджень»?

Чомусь не зазначила в своєму листі автор і того, що за 2013 рік лісгоспом лісові культури створено на площі 260 га, що становить 121% річного завдання.

Що ж до запровадження електронного обліку деревини, то він застосовується в більшості країн Європи. Реалії сьогодення вимагають і від нашого підприємства значну увагу приділяти електронному обліку деревини, що дозволить скоротити паперовий документообіг, покращити якість прийомки лісопродукції, скоротити її час, а також призведе до зменшення самовільних рубок і крадіжок лісу. Впровадження такого обліку дозволяє в електронному вигляді контролювати весь шлях лісопродукції: з лісу на склад, реалізацію з проміжних складів споживачу.

Останнім часом дійсно більше уваги приділяється використанню рекреаційних можливостей лісу. Але ж так роблять у всіх цивілізованих країнах! Рекреаційний комплекс «Затишок», розміщений на трасі Київ-Ковель облаштований для комфортного та безпечного для лісу відпочинку наших співгромадян в природі. А для реалізації декоративних саджанців та іншої продукції побічного користування та дарів лісу підприємством збудовано торговий павільйон «Лісовичок».

І, незважаючи на те, що «Лісовичок» функціонує небагато часу, на сьогоднішній день він вже приносить підприємству прибуток.
Між тим, «Затишок» став улюбленим місцем відпочинку не лише жителів району, туди приїздять відпочивальники навіть зі столиці, зупиняються іноземці. І їхні слова захоплення та вдячності «окуповують» затрачене на будівництво комплексу.

Крім виконання виробничих завдань лісгоспом проводяться роботи з благоустрою та ремонту контор лісництв. Зроблено ремонт даху гуртожитку, де проживають наші працівники за рахунок коштів підприємства. Ще дуже багато заплановано і є бажання втілити задумане в життя.

Насамкінець, хочемо запевнити Вас, Миколо Яновичу, що колектив Державного підприємства «Малинське лісове господарство» працював і буде працювати на благо підприємства, галузі та нашої держави.

З повагою, колектив Малинського держлісгоспу.
(підписи додаються)Джерело: Рупор Житомира

0 коммент.:

Дописати коментар