середа, 21 червня 2017 р.

WWF звернувся в Ліспроект з пропозиціями збереження особливо цінних ділянок лісу на Київщині та ЖитомирщиніЗгідно останнього видання Червоної книги України, популяції кожного п’ятого виду тварин та восьмого виду рослин з її списку зникають внаслідок вирубки лісу.

Існуюча система заповідного фонду не здатна гарантувати збереження всього різноманіття рідкісних видів, зокрема внаслідок створення природно-заповідних об’єктів за принципом «найменшого спротиву», внаслідок чого найцінніші ділянки лісу часто опиняються за їх межами. Крім того, ідея розширення заповідного фонду не знаходить підтримки серед працівників лісової галузі.

http://wwf.panda.org/uk/?303270/wwf%2Dlisproekt%2Dzvernennia


Тому, для збереження локалітетів та популяцій рідкісних рослин та місць проживання рідкісних тварин, ми пропонуємо індивідуальний підхід – збереження безпосередньо виділів, на території яких підтверджено місце зростання/місце проживання відповідних видів.

Протягом весняно-літнього сезону 2017 року в рамках проекту «Лісова Варта» нами та волонтерами-біологами проводяться обстеження ділянок лісу в Київській та частково Житомирській області, з метою пошуку видів рослин, грибів і тварин Червоної книги України, і, відповідно, встановлення найцінніших ділянок лісу, які забезпечують збереження їх популяцій.

Вже зараз нами було виявлено рослини та тварини Червоної книги України сумарно на території 31 виділу в межах чотирьох лісових господарств – Київського, Вищедубечанського, Макарівського та Радомишльського. Всі ці знахідки рідкісних рослин та тварин були достовірно підтверджені під час спільних виїздів з працівниками лісових господарств.

Знайдені види рослин Червоної книги України, а саме ряд видів родини орхідних (любка, гніздівка звичайна, булатка довголиста, коручка морозниковидна), а також лісова лілія, плаун колючий, зникають в тому числі внаслідок проведення різних типів суцільних рубок, які знищують середовища їхнього існування. Те саме стосується чорних лелек та орланів-білохвостів, чиї гнізда були знайдені - і які зникають в тому числі внаслідок суцільних рубок ділянок з гніздами, та проведення інших господарських заходів на прилеглих до гнізд ділянках.

Відповідно, необхідною умовою для збереження локалітетів та популяцій рідкісних рослин та гнізд птахів є збереження лісогосподарських виділів, в яких вони проживають (у разі з птахами, потрібна ще додаткова охоронна зона), тобто відмова від будь-яких суцільних рубок на цій території. Законодавчими підставами для цього є Лісовий кодекс України, Закон України «Про Червону книгу України» та Закон України «Про оцінку впливу на довкілля».

Ми просимо ВО «Укрдержліспроект» врахувати надану нами інформацію по видам Червоної книги України, включити її у відповідні таксаційні описи, і вилучити відповідні ділянки з фонду рубок головного користування (або не включати їх в майбутньому).

Ми продовжуємо нашу роботу, в тому числі на території інших лісгоспів, і будемо інформувати Укрдержліспроект про нові підтверджені знахідки локалітетів рідкісних видів рослин та тварин. Сподіваємося на розуміння та плідну співпрацю з даного питання!

Наостанок, хочемо подякувати нашим волонтерам, які допомагали і допомагають з відповідними дослідженнями, та працівникам лісових господарств, які йшли і йдуть на зустріч природоохоронній громадськості.

Андрій Плига,
WWF в Україні
aplyha@wwfdcp.org
Posted on 21 June 2017

© WWF Ukraine / Andriy Plyha

0 коммент.:

Дописати коментар