неділя, 9 липня 2017 р.

Керівник лісгоспу пояснив куди подів понад 3 мільйони гривень

У Дубенському лісгоспі спростовують інформацію про махінації з 3.14 млн. гривень і кажуть, що їх «замовили»

У ЗМІ з’явилася інформація про те, що Державне підприємство «Дубенське лісове господарство» безпідставно перерахувало трьом приватним підприємцям 3,14 млн. грн. за роботи, які не були виконані і що про це свідчить ухвала Рівненського міського суду Рівненської області від 19 червня.

В інформаційному повідомленні йдеться про те, що за даними Служби безпеки України, у 2013-2016 роках директор ДП «Дубенське лісове господарство» уклав ряд договорів з трьома фізичними особами-підприємцями про надання послуг щодо проведення лісозаготівельних, інших лісогосподарських та лісокультурних робіт. За цими угодами держпідприємство заплатило ФОПам 3,14 млн. грн.

Як встановили слідчі, лісозаготівельні та інші роботи у «Дубенському лісовому господарстві» не здійснювалось. Тому в СБУ зробили висновки, що кошти держпідприємство перерахувало безпідставно.

Втім суд задовольнив клопотання слідчих і призначив позапланову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності ДП «Дубенське лісове господарство» для перевірки дотримання службовими особами держпідприємства вимог законодавства під час отримання послуг щодо проведення лісозаготівельних, інших лісогосподарських та лісокультурних робіт від трьох підприємців.

Керівник ДП «Дубенське лісове господарство» Олег Юркевич, який на посаді вже понад шість років, спростовує цю інформацію.

Коментуючи ситуацію для Інформаційного порталу м. Дубно, Олег Олександрович розповів, що ситуація склалася саме таким чином, бо комусь вигідно кинути тінь на підприємство.

– Справа в тім, що наше підприємство впроваджує пілотний проект (згідно з наказом Кабміну) – випробовуємо польський досвід господарювання, в рамках якого також передбачається підтримка малого та середнього бізнесу. Таким чином, всі виконавські роботи у нас здійснюють приватні підприємства (понад двадцять), а державне підприємство виконує контролюючу функцію. Податкова, яка здійснювала перевірку виявила, що серед підприємств, які надають нам послуги, три – буцімто не могли виконати зазначені в щоденниках та актах виконаних робіт на суму 3.14 млн. грн. протягом 2013-2016 рр. через те, що в них замало найманих працівників і відсутня матеріально-технічна база.

Ці підприємства виконують в порівнянні невеликі об’єми роботи і займаються заготівлею лісу, звалюванням дерев, зачисткою територій від гілля тощо. Я думаю, перевіряючі, які зробили такі висновки, опиралися на стандарти і нормативи, які поширені на державні підприємства лісогосподарства. Приватні ж підприємства несуть самі ризики і визначають кількість найманих працівників самостійно. Згідно нормативів, вказані об’єми робіт мали б виконувати четверо людей, а на підприємстві працює троє людей. І ось саме через це зробили висновки, що нібито ці три підприємства не могли виконати роботи, а ДП «Дубенське лісове господарство» безпідставно перерахувало кошти, – пояснює керівник держпідприємства.

Олег Юркевич зауважив, що ці підприємці мають відповідну дозвільну документацію на здійснення тих чи інших послуг у лісовому господарстві, а отже допущені до роботи і офіційно мають підтвердження своєї спроможності виконувати вказані об’єми роботи. А посилання на накази Державного комітету лісового господарства України від 2007 року є недоречними, оскільки вони поширювалися на підприємства лісового господарства державної форми власності.

Також він розповів, що Державна податкова інспекція нарахувала ще понад мільйон податку на ці, нібито безпідставно перераховані кошти. Ми подали до суду. Наші докази – акти виконаних робіт, щоденники робіт, всі необхідні документи, звіти та аргументи були взяті до уваги і суд задовольнив наше клопотання і прийняв рішення: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненські області. У відповідь на нашу скаргу Державною фіскальною службою надісланий офіційний лист. Після здійсненого додаткового детального аналізу наданої нами документації, актів виконаних робіт тощо, ДФС прийшла до висновку, відповідно до якого скасовуються податкові повідомлення-рішення про податкову заборгованість ДП «Дубенський лісгосп» у сумі понад мільйон.

Олег Юркевич зауважив, що сьогодні практично неможливо розкрасти ліс у межах володінь ДП «Дубенське лісового господарства». Оскільки ведеться жорсткий контроль обліку продукції та встановлене відеоспостереження, використовуються сучасні технології фіксації місць локалізації робіт. Також сьогодні держава змінила правила щодо документації. Сьогодні жодне підприємство не може надавати прогули в лісовому господарстві без відповідних документів, жодне дерево не можна продати без відповідних офіційних документів, дозволів. 
Вся продукція, заготовлена в лісі жорстко обліковується та вноситься в реєстр за допомогою спеціального програмного забезпечення. Ні збути, ні придбати лісову продукцію без спеціальних документів неможливо, бо сьогодні держава здійснює контроль, а також змінилися правила на митниці. Зазвичай крадуть сухостій і дрова самі мешканці прилеглих до лісів сіл.

І хоч ДП «Дубенське лісове гоподарство» надало чимало аргументів і доказів правомірності дій, на думку Олега Юркевича, все ж СБУ продовжує перевірку.

0 коммент.:

Дописати коментар