понеділок, 17 липня 2017 р.

Польща вирубує унікальні реліктові ліси Біловезької пущі. ЄС обурюєтьсяЄвропейський союз закликає до негайної заборони лісозаготівель на польській території Біловезької пущі. Остання в Європі ділянка реліктового пралісу може бути врятована, якщо Європейський суд винесе заборону на будь-які лісозаготівлі на польській території Біловезької пущі, повідомляє The Guardian.
Близько 80000 кубометрів лісу було вирубано з тих пір, як польський уряд втричі збільшив вирубку лісу в Біловезькій пущі. Ліс внесено до Списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Ці дії змусили Єврокомісію звернутися до суду, адже лісозаготівлі «несуть загрозу недоторканності об'єкта». Активісти по всій Європі об'єдналися на підтримку звернення. Тепер справа за Європейським судом, який повинен встигнути ухвалити рішення до 21 липня - день, коли він йде на канікули.

Минулого тижня представники ЮНЕСКО попередили уряд, що збираються внести ліс до Списку всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою, якщо Польща не зупинить вирубку.

Тільки за перші 4 місяці 2017 року було знищено 30000 кубометрів лісу. Міністерство навколишнього середовища Польщі заявило, що володіє неспростовними даними про стан лісу, які виправдовують такі кардинальні заходи, і представить їх на засіданні. Минулого місяця міністр навколишнього середовища Польщі - Ян Шишко заявив про те, що ліс має бути позбавлений звання об'єкта ЮНЕСКО.

Вирубка, безумовно, загрожує біорізноманіттю лісу, в якому водяться вовки, рисі і найбільша популяція бізонів у Європі.

Польський уряд наполягає на тому, що збільшення вирубки необхідно для зниження популяції жуків-короїдів, хоча ця інформація не підтверджена жодним науковим дослідженням.

Зараз представники збройних сил охороняють об'єкт, перевіряючи всіх, хто хоче зайти на територію лісу. Молоді активісти не раз прив'язували себе до дерев, щоб не дати їх зрубати

http://asn.in.ua/ua/news/publishing/112255-polsha-vyrubaet-unikalnye-reliktovye-lesa-belovezh.html
.

0 коммент.:

Дописати коментар