пʼятниця, 7 липня 2017 р.

Бойко: Закон забороняє вивезення лісу-кругляка, але його не виконують, і саме влада порушує його

Незаконне вирубування в лісах Карпат досягло масштабів, які загрожують екосистемі регіону, заявив співголова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко.Юрій Бойко: Із цього питання обов'язково буде підготовлений депутатський запит до керівництва держави та правоохоронних органів
Фото: opposition.org.ua


Розміри незаконного вирубування лісу в Карпатах неможливо приховати, заявив співголова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко. Він разом із журналістами 6 липня облетів кілька західних областей України, повідомляє офіційний сайт партії.

Рік тому Бойко вже оглядав район із повітря, цього разу він заявив, що виявив нові осередки вирубування.

"Із цього питання обов'язково буде підготовлений депутатський запит до керівництва держави, до керівництва правоохоронних органів із вимогою припинити вирубку лісу. Закон забороняє вивіз лісу-кругляка, але він не виконується, і саме влада порушує його. Наша політична сила виступає категорично проти вирубки лісу, і ми єдині, хто піднімає це питання", – стверджує політик.

Нардеп додав, що потрібен цивілізований підхід до ресурсів Карпат.

"Санітарні рубки, лісовідновлювальні роботи, надання людям кредитів і податкових пільг, щоб вони могли будувати деревообробні підприємства в Україні, а не вивозили ліс-кругляк за кордон", – перерахував він.

Єдиним дієвим інструментом у боротьбі з вирубуванням лісу в Опозиційному блоці вважають "увагу журналістів і постійний контроль із боку громадськості й екологів за ситуацією".

Верховна Рада ухвалила закон про мораторій на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді на строк 10 років 6 квітня 2015 року, президент підписав його 7 липня того ж року. Мораторій почав діяти з 1 січня 2016 року.

6 лютого в Раді було зареєстровано законопроект №6035, який замість чинного мораторію пропонує ввести тимчасове 15-відсоткове мито на експорт необробленої деревини. Цей документ у сесійній залі ще не розглядали.

Сьогодні 19.25 

0 коммент.:

Дописати коментар