неділя, 9 липня 2017 р.

Звернення асоціації до обласної адміністрації та обласної ради щодо планів передачі державних підприємств лісового господарства у концесіюГолові Чернігівської обласної державної адміністрації
Кулічу В.П.

Голові Чернігівської обласної ради
Вдовенко І.С.

Щодо планів передачі державних підприємств лісового господарства у концесію

Шановний Валерію Петровичу!

Шановний Ігоре Станіславовичу!

З інформації, яка оприлюднена на сайті Кабінету Міністрів України, 4 липня цього року Уряд схвалив пропозицію Мінекономрозвитку щодо поводження з державними підприємствами, які знаходяться у підпорядкуванні центральних органів влади, яким визначено, що державні підприємства лісового господарства в довгостроковому періоді повинні бути передані в концесію.

Успішні європейські моделі управління лісами на перше місце ставлять питання збалансованого управління лісами і лісовими ресурсами шляхом розділення повноважень: формування політики, контрольні та господарські функції виконуються різними органами влади. Саме цей принцип реформування галузі закладено у “Коаліційній угоді”.

Натомість пропозиція Мінекономрозвитку щодо передачу держлісгоспів у концесію (тимчасове використання приватними суб’єктами господарювання) є одним з найгірших варіантів ведення господарства в лісах.

Твердження урядовців, що передача в концесію державних підприємств лісового господарства дозволить значно збільшити загальний економічний ефект від їх діяльності не відповідає дійсності.

Потрібно зазначити, що жодна країна Європи з розвинутою економікою на разі не використовує концесійну модель управління.

Досвід концесії у Росії, Грузії, Болгарії свідчить лише про збільшення як прямих, так і опосередкованих втрат бюджетів всіх рівнів, різкого погіршення стану лісів, зокрема:


  • Руйнуються економічні основи лісового господарства, в наслідок чого спеціалізовані підприємства втрачають здатність за рахунок власних коштів утримувати штат, виконувати лісогосподарські роботи по охороні і захисту від порушень, шкідників, хвороб, пожеж та інших стихійних лих. Фактичне знищення державної лісової охорони.
  • Погіршення доступу до сировини для місцевих громад та підприємств. В першу чергу це стосуватиметься дрібних, а також середніх підприємств, які відіграють важливу роль у працевлаштуванні сільського населення.
  • Кількість людей, зайнятих в лісовому господарстві зменшується в декілька раз, що також катастрофічно впливає на громади міст і сіл.
  • Падіння обсягів надходження коштів, зокрема до місцевих бюджетів.
  • Зменшення впливу місцевої влади та громади на екологічну складову роботи лісового господарства.
  • Зростання ризиків щодо виведення лісових земель із державної власності (через недосконале та часом суперечне законодавство у лісових та земельних відносинах).


На сьогодні лісове господарство має стратегічне значення для області та в-цілому ведеться збалансовано.

За результатами господарсько-фінансової діяльності державних лісогосподарських підприємств у 2016 році отримано 46,2 млн. грн. чистого прибутку. З них відраховано частини чистого прибутку до державного бюджету 26,6 млн. грн. В-цілому до зведеного бюджету країни сплачено 245 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, в тому числі до місцевого бюджету — 107,1 млн.грн..

Ми за розвиток лісової галузі регіону, за впровадження нових стандартів управління лісогосподарськими підприємствами, але проти їх розвалу шляхом концесії або приватизації.

Просимо Вас, в межах Ваших повноважень, втрутитись в ситуацію та не допустити процеси, які можуть призвести до руйнування лісопромислового сектору економіки Чернігівської області.

Голова Асоціації “Чернігівлісдеревпром” Валерій Лозицький

Виконавчий директор Асоціації “Чернігівлісдеревпром” Юрій Ляховой

0 коммент.:

Дописати коментар