понеділок, 10 липня 2017 р.

Народний депутат Остап Єднак: «Реформа лісового господарства відміняється... Прикривати бездіяльність, корупцію та неякісні рішення не буду»Реформа лісового господарства відміняється.

Повідомив Прем'єр-міністра про вихід з так званої Робочої групи з реформування лісового господарства.

З жовтня 2016 року, оголосивши про створення робочої групи, Прем'єр жодного разу не проявив позиції та бачення. Міністр АПК Кутовий, відкривши одне засідання, більше не з'являвся, заступники також не показали зацікавленості в системних змінах.

Держлісагентство надалі очолюють нефахові люди, відомство працює без стратегії, відбувається корупція при експорті деревини лісгоспами, торгівля посадами.


Сьогодні той таки Уряд пропонує здати близько 300 лісгоспів в концесію. Це хибне рішення, яке прийняте за незрозумілою мені логікою. http://me.gov.ua/News/Detail…

Реформу лісового господарства зробити легко, було б бажання. Для цього треба:

1) Ліквідувати Держлісагентство з невластивими йому функціями, створити "з нуля" Службу лісів України, з новими людьми та функціями реалізації лісової політики.

2) 300 лісгоспів об'єднати в Лісову корпорацію, провести корпоратизацію самої структури, залишити її в державній власності, але забезпечити якісне управління по принципах OECD. Лісгоспи Півдня та Сходу України перепрофілювати в природоохоронні установи.

3) Забезпечити продаж деревини як по Україні так і на експорт через онлайн-платформу Prozorro.Продажі.

Якщо Гройсману потрібно буде допомога, то я завжди радий допомагати Уряду. Прикривати бездіяльність, корупцію та неякісні рішення не буду.

Нехай самі пояснюють суспільству, що означає: 359 об’єктів державної власності необхідно передати у концесію (право тимчасового використання приватними суб’єктами господарювання), що дозволить значно збільшити загальний економічний ефект від їх діяльності. До таких об’єктів належать аеропорти, лісові господарства, автомобільні дороги та ін.

Остап Єднак, FB

Довідка:
Конце́сія — договір про передачу природних багатств, підприємств, інших господарських об'єктів, що належать державі чи територіальній громаді, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам.

0 коммент.:

Дописати коментар