вівторок, 4 липня 2017 р.

Реформа лісового господарства відміняється - Єднак Остап


Повідомив Прем'єр-міністра про вихід з так званої Робочої групи з реформування лісового господарства.

З жовтня 2016 року, оголосивши про створення робочої групи, Прем'єр жодного разу не проявив позиції та бачення. Міністр АПК Кутовий, відкривши одне засідання, більше не з'являвся, заступники також не показали зацікавленості в системних змінах.

Держлісагентство надалі очолюють нефахові люди, відомство працює без стратегії, відбувається корупція при експорті деревини лісгоспами, торгівля посадами.

Сьогодні той таки Уряд пропонує здати близько 300 лісгоспів в концесію. Це хибне рішення, яке прийняте за незрозумілою мені логікою. http://me.gov.ua/News/Detail…

Реформу лісового господарства зробити легко, було б бажання. Для цього треба:
1) Ліквідувати Держлісагентство з невластивими йому функціями, створити "з нуля" Службу лісів України, з новими людьми та функціями реалізації лісової політики.
2) 300 лісгоспів об*єднати в Лісову корпорацію, провести корпоратизацію самої структури, залишити її в державній власності, але забезпечити якісне управління по принципах OECD. Лісгоспи Півдня та Сходу України перепрофілювати в природоохоронні установи.
3) Забезпечити продаж деревини як по Україні так і на експорт через онлайн-платформу Prozorro.Продажі.Якщо Гройсману потрібно буде допомога, то я завжди радий допомагати Уряду. Прикривати бездіяльність, корупцію та неякісні рішення не буду.

Нехай самі пояснюють суспільству, що означає: 359 об’єктів державної власності необхідно передати у концесію (право тимчасового використання приватними суб’єктами господарювання), що дозволить значно збільшити загальний економічний ефект від їх діяльності. До таких об’єктів належать аеропорти, лісові господарства, автомобільні дороги та ін.0 коммент.:

Дописати коментар