пʼятниця, 11 серпня 2017 р.

Динаміка всихання хвойних насадженьЗа перше півріччя нинішнього року в лісовому фонді ДП «Житомирський лісгосп» спостерігається погіршення лісопатологічної ситуації. Площа всихання насаджень, що потребують проведення лісогосподарський заходів обстежених спеціалістами ДСЛП «Вінницялісозахист» на підприємстві становить 3550 га. Спеціалістами лісгоспу разом із представниками ДСЛП «Вінницялісозахист» проводяться додаткові обстеження лісових ділянок відведених в рубку та виявляються нові осередки вражених короїдом дерев із середньою та сильною ступенями зараженості. Представниками лісозахисного підприємства постійно надаються рекомендації стосовно виду та строків проведення тієї чи іншої рубки.

При лісопатологічних обстеженнях відмічається, що найбільше всихання поширюється на хвойні насадження: сосна звичайна – 2180 тис. га, ялина європейська –170 га, на листяні припадає – 1200 тис. га.

Так, при плані проведення вибіркових санітарних рубок на I півріччя 2017 року площею 440 га, фактично проведено на площі 672 га, або 152,7 %, при плані заготівлі деревини 12,9 тис.м3. Станом на перше серпня заготовлено 22,3 тис.м3 або 172,9 %, виборка з 1 га складає 33,2 м3.

Суцільні санітарні рубки в першому півріччі проведено на площі 1 га загальною масою 214 м3.

В порівнянні з минулим роком площа насаджень в яких проведено рубки склала 1102 га, або 64 %, маса заготовленої деревини 18,3 тис. га, це на 22 % менше ніж в поточному році. Виборка сухостійної деревини з 1 га склала 16,6 м3 або 200 % в порівнянні з минулим роком. Кількість та стрімкі темпи враженої деревини ентомошкідниками зростає з кожним роком на 25-30 %.

В цьому році лісгоспом проведено контрольні зняття показників на рубках відведених під суцільне рубання санітарне – при проведенні відводу дерев в рубку в березні місяці та при контрольному проведенні відводу в рубку в липні місяці, виявлено розходження в кількості ділової деревини майже 50 %. А це в свою чергу стає збитковим для підприємства та для держави в цілому.


http://ztlis.com.ua/no_cache/novini/novina/article/dinamika-vsikhannja-khvoinikh-nasadzhen.html

0 коммент.:

Дописати коментар