пʼятниця, 4 серпня 2017 р.

Лісівники: на Рівненщині — епідемія

В області уже 16 тисяч гектарів хворого соснового лісу. Ще на понад 330тис. гектарах всихають насадження.Всихають хвойні через шкідників — короїдів. Лісівники зазначають, що проблема вже набула рис епідемії.

— Якщо ми не будемо вживати швидких заходів, то до кінця року площа пошкодженого лісу в області може збільшитися вдвічі, — зазначає начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович.

Науковці і лісівники одностайні: єдиний метод боротьби з цим екологічним лихом — зрізувати ушкоджені дерева і на їхньому місці садити нові, які будуть більш стійкими до кліматичних змін.

Проте на відміну від інших європейських країн, в Україні окремі законодавчі документи не дають лісівникам змогу оперативно вирубувати дерева в осередках масового розмноження шкідників і хвороб, нарікають лісівники.

На наступній сесії обласної ради депутати, серед яких — пан Сухович та ще три директори лісгоспів, планують проголосувати за звернення до Кабінету Міністрів України з проханням внести зміни до чинних санітарних правил.

У Білорусі, до речі, всихати ліс почав раніше, на рівні держави там виділяють значні ресурси, аби зупинити розповсюдження шкідників.


За повідомленням Рівненської ОДА.

0 коммент.:

Дописати коментар