субота, 5 серпня 2017 р.

Суспільство має надати кредит довіри лісівникам - Андрій Курінський"Суспільство має надати кредит довіри лісівникам, щоб вони мали можливість вирішувати гострі проблеми у своїй діяльності швидко та з мінімальними втратами, як лісівничими, так і економічними, – таку думку висловив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський вході виїзної наради, проведеної Державним агентством лісових ресурсів України на базі Сарненського держлісгоспу Рівненського управління лісового та мисливського господарства.

Бо на сьогодні де-факто ліси помирають на наших очах. Лісівник же, який діє у відповідності до нинішніх Санітарних правил, мусить дочекатися, доки насадження всохне, далі пройти непросту процедуру отримання різноманітних погоджень та дозволів, і лише потім, коли з одного боку - деревина втратила якість, з іншого – шкідники встигли розповсюдитися на значні нові території, приступати до проведення санітарно-оздоровчих заходів.

З огляду на це, і суспільство, і Уряд має зрозуміти, що всихання лісів – проблема не лише суто лісівнича, це загальнодержавне лихо, яке набирає загрозливих масштабів.

Досвід сусідніх країн, ліси яких також потерпають від усихання, показує, що набагато ефективнішим є той метод господарювання, коли лісівники наділені правом самостійно приймати необхідні рішення для утримання насаджень в належному стані. І це абсолютно правильно: лісівник має відповідну освіту, має досвід, врешті несе відповідальність за стан справ у лісі.»

Аби донести всю гостроту проблеми до суспільства, до діалогу лісівники запросили колег із Білорусі, представників засобів масової інформації та громадських активістів.

До розмови пропричини та наслідки масового всихання соснових насаджень на Поліссі та необхідності здійснення в них санітарно-оздоровчих заходів. долучився і заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко,.колеги із Білорусі, представники засобів масової інформації та громадські активісти.

За результатами розмови учасники заходу з-поміж іншого вирішили ініціювати створення робочої групи під керівництвом спеціалістів Держлісагентства за участю науковців, представників лісозахисних підприємств та громадських екологічних організацій для розробки нормативних актів та методичних рекомендацій для деградуючих і всихаючих насаджень. Крім того варто посилити транскордонне співробітництво в питаннях протидії всиханню соснових насаджень.

А позаяк наслідки стрімкого всихання соснових лісів не можуть не турбувати місцеві громади, учасники наради звертаються до обласних рад, аби ті звернулися до Верховної ради та Кабінету Міністрів щодо внесення змін до Закону України «Про тваринний світ» та Санітарних правил в лісах України з метою однозначного визначення норм і вимог щодо попередження масового всихання і деградації соснових насаджень в Україні, плану ліквідації сухостоїв.

Прес-служба Житомирського ОУЛМГ
П'ятниця, 04 серпня 2017, 15:51

0 коммент.:

Дописати коментар