11 травня 2018

Чернігівські рятувальники перевірили готовність лісокористувачів до весняно-літнього пожежонебезпечного періоду

З початку весняного періоду на території області у лісах виникло 5 пожеж на загальній площі майже 5 га. Їх причинами послужила необережність громадян у поводженні з вогнем.

З метою попередження пожеж у лісових масивах, з'ясування стану готовності лісокористувачів до весняно-літнього пожежонебезпечного періоду фахівцями обласних управлінь ДСНС та лісового і мисливського господарства здійснено перевірку Державних підприємств лісового господарства та лісництв у Прилуцькому, Ічнянському, Ніжинському, Чернігівському, Ріпкинському, Корюківському, Сновському районах, а також Дочірніх підприємств "Борзнарайагролісгосп", "Ічнярайагролісництво", "Ніжинрайагролісництво", "Чернігівагролісгосп" та "Сновськрайагролісгосп"

Рятувальники перевірили наявність у лісокористувачів відповідної документації, зокрема планів залучення сил і засобів, інструкцій взаємодії з підрозділами УДСНС в області, якість моніторингу та патрулювання лісових масивів, технічний стан та справність пожежної й пристосованої для гасіння пожеж техніки, комплектацію пунктів протипожежного інвентарю й спорядження, створення мінералізованих смуг і запасу паливно-мастильних матеріалів, а також встановлення шлагбаумів та профілактичних аншлагів біля лісових масивів тощо.

Слід зазначити, що лісогосподарськими підприємствами, підпорядкованими Чернігівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства здійснено ряд організаційних і практичних заходів щодо забезпечення належної підготовки до весняно-літнього пожежонебезпечного періоду. В структурних підрозділах управління функціонують 16 лісових пожежних станцій, на озброєнні яких є в наявності 40 пожежних автомобілів, 50 мотопомп, 32 пожежні ємності пристосовані для підвозу води, 481 ранцевий вогнегасник. Моніторинг територій здійснюється 3-ма лісопатрульними автомобілями та за допомогою 36 спеціальних спостережних веж, з яких 30 обладнані телевізійними системами нагляду. Крім того, в кожному лісництві створено резерв паливо-мастильних матеріалів, а також обладнано 75 місць для забору води пожежними автомобілями. Встановлені та розміщені аншлаги, рекламні щити з тематикою недопущення та запобігання лісових пожеж.

З настанням пожежонебезпечного періоду важливим фактором виявлення загорянь у початковій стадії стало придбання Державним підприємством "Ніжинське лісове господарство" безпілотного літального апарату, можливості роботи якого і продемонстрували лісокористувачі.

Незважаючи на позитивні моменти, під час перевірки було виявлено ряд недоліків, зокрема щодо створення мінералізованих смуг дочірнім підприємством "Чернігіврайагролісгосп" та лісництвами, підпорядкованими державному підприємству "Прилуцьке лісове господарство". А Щорським лісництвом ДП "Корюківське лісове господарство" мінералізовані смуги не створені взагалі.

Одним з головних проблемних питань є стихійні сміттєзвалища, як біля так і в самих лісових масивах. Викликає стурбованість сміттєзвалище поряд з с. Пакуль Чернігівського району в лісовому масиві "Чернігіврайагролісгоспу". Слід зазначити, що у цьому ж лісовому масиві мав місце факт спалювання порубкових решток без створення мінералізованої смуги, що призвело до поширення горіння на окремі ділянки лісу.

На базі лісової пожежної станції Щорського лісництва державного підприємства "Корюківське лісове господарство" відсутні ранцеві оприскувачі та хлопавки для гасіння підстилки у лісі. Пожежна автоцистерна на час перевірки перебувала в технічно-несправному стані.

Крім того, є необхідність встановлення додаткових та ремонту пошкоджених шлагбаумів на в'їзді до лісових масивів. Повільно здійснюється очищення лісів від захаращеності.

Результати перевірки стану готовності обласних управлінь, організацій і підприємств щодо захисту лісів, торфовищ і сільгоспугідь від пожеж у весняно-літній період 2018 року підготовлені на розгляд засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.У ДСНС України у Чернігівській області

0 коммент.:

Дописати коментар