16 травня 2018

В Рівненських лісах оголосили "сезон тиші", щоб не псувати романтику для диких звірівСезон тиші в лісах Костопільська районна рада оголосила, аби дикі тварини змогли привести і виростити своє потомство. Він триватиме до 15 червня. У цей період в лісі заборонено стріляти, вести вибухові роботи, запускати феєрверки та вести санітарні рубки лісу, а також використовувати моторні судна, проводити ралі чи інші змагання.
Вважається, що особливо важлива заборона на проведення санітарних рубок, бо навесні вони заважають гніздуванню птахів, передусім хижих, та розмноженню диких звірів.

У Костопільському лісгоспі сезон тиші оголошено в окремих кварталах Мидського, Злазненського, Костопільського, Мащанського, Моквинського, Базальтівського та Стидинського лісництв. Загальна площа лісів, на яку поширюється обмеження, становить 9428 гектарів.

Уперше сезон тиші в лісах України було запроваджено у 2016 році. В реальних умовах у цієї заборони є й зворотна сторона: при масовому всиханні сосни в лісах шкідник, який спричинює загибель дерева, поширюється ще швидше, і в результаті під рубки після закінчення сезону тиші підпадає ще більше дерев.


Люкшин Юлія
15.05.2018

0 коммент.:

Дописати коментар