21 червня 2018

46 тис. га старовікових лісів в Карпатах можуть отримати статус пралісових пам’яток природи


Міністерство екології та природних ресурсів України затвердило наказом Мінприроди Методику визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів».

Положення цих документів встановлюють критерії і порядок проведення робіт з виявлення цінних старовікових лісів та їхнє визначення як пралісів, квазіпралісів або природних лісів, а також надання їм статусу пралісових пам’яток природи, повідомляють у прес-службі відомства.

За словами директора Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду, прийняття Методики – це важливий практичний крок до розширення мережі природоохоронних територій та збереження старовікових лісів.

За даними Держлісагенства і наукових організацій в Україні є близько 110 – 130 тис. га лісів віком понад 120 років, з яких до пралісів, квазіпралісів або природних лісів може бути віднесено близько 95 тис. га. 49 тис. га цих лісів уже заповідані – увійшли до складу національних природних парків, біосферних та природних заповідників. Інші 46 тис. га старовікових лісів потенційно можуть отримати статус пралісових пам’яток природи і збережені для прийдешніх поколінь після їх ідентифікації.

Протягом останнього року, на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони старовікових лісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат», Мінприроди провело значну роботу з розроблення та затвердження двох нормативно-правових документів, що забезпечать належне збереження цінних старовікових лісів.

Середа, 20 Червня 2018, 23:51

0 коммент.:

Дописати коментар