05 червня 2018

Екологи скаржаться на Міноборони через навчання в заповідникуМіністерство оборони України тричі провело незаконні військові навчання на території Чорноморського біосферного заповідника. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі розповів Олексій Василюк, еколог МБО “Екологія-Право-Людина”.

За словами еколога, загальна сума збитків від стрільби – 12 мільйонів гривень.

“Це не перший випадок, коли військові навчання несанкціоновано відбуваються на землях природно-заповідного фонду. Останні стрільби відбулися як раз тоді, коли почався сезон гніздування низки видів птахів”, – заявив він.

Юрисконсульт Софія Шутяк додала, що всі дії були зафіксовані, а матеріали передані до відповідних правоохоронних органів – Держекоінспекції, поліції, Генпрокуратури. За вказаними фактами вже відкриті провадження і ведуться розслідування.

“Ми розуміємо, що держава знаходиться у надзвичайно важкій ситуації. Іде війна, держава робить усе для того, щоб зміцнювати свою обороноздатність. Ми розділяємо цю точку зору. Але треба було більш детально вивчати та зважувати, де це проводити”, – зазначив Ігор Акімов, директор Інституту зоології Національної академії наук України.

Серед заповідних територій, де Міноборони також проводило військові навчання – заповідник “Медобори”, Тарутинський степ, національний парк “Меотида”, зазначили екологи.

Чорноморський біосферний заповідник – найбільший заповідний об’єкт в Україні. Він був першим природним об’єктом, який за радянських часів отримав сертифікат ЮНЕСКО.


04/06/2018 17:54

0 коммент.:

Дописати коментар