20 червня 2018

Вінницькі лісівники плідно співпрацюють з лісівниками-науковцямиНауково-практичний семінар «Лісівничо-екологічні методи, досвід та перспективи ведення лісового господарства у дібровах Вінницького ОУЛМГ» відбувся днями на базі ДП «Тульчинське ЛМГ» за активної участі лісівників-практиків і лісівників-науковців.

Участь у семінарі взяли начальник Вінницького ОУЛМГ Анатолій Бондар, начальник відділу лісового господарства Вінницького ОУЛМГ Мельник І.В., директор та головний лісничий ДП «Тульчинське ЛМГ» Поліщук В.А., Килімник Г.П., професорсько-викладацький склад кафедр лісівництва, біології лісу та мисливствознавства НУБІП України (в.о. завідувача кафедри лісівництва, доцент Сендонін С.Є., професор кафедри лісівництва Зібцев С.В. та інші).

Відкрив пленарне засідання семінару начальник Вінницького ОУЛМГ. У своєму виступі він проаналізував багаторічний досвід держпідприємств лісового господарства Вінницького ОУЛМГ у вирощуванні високопродуктивних лісових культур, застосування високоефективних лісівничих методик, передового досвіду і новітніх технологій. Лісівники Вінниччини першими в Україні почали вводити інтродуценти до складу лісових культур, надають велику уваги альтернативним посухостійким деревним породам у зв’язку із зміною клімату і всиханням багатьох традиційних для лісів Поділля порід. Впроваджують і лісівничо-екологічні методи у веденні лісового господарства. Тому спільно з кафедрою лісівництва з метою пошуку найближчих до природного формування способів було закладено серію дослідних ділянок.

- Основним завданням Вінницького ОУЛМГ є створення якісних лісів майбутнього! Дуб звичайний – це основна порода наших подільських дібров. Незалежна Україна налагоджує експортні поставки деревини. Але виявляється, що у нас практично немає дуба, який відповідає вимогам європейського споживача. - констатує Бондар А.О. - У процесі підвищення цінності дуба першим кроком було звуження міжрядь, що збільшило на площі ділянки кількість стовбурів головної породи. Другий крок – введення інших порід: горіх чорний (деревина в 3-4 рази цінніша за дуб, таким чином збільшується цінність кожного гектара), гікорі, а також аборигенні породи - груша лісова, черешня. Глобальне потепління викликало масове всихання ялини, сосни. Тому ми знайшли заміну цим породам - вводимо дугласію, модрину європейську, береку лікарську дуба. На початку найважчим моментом у цьому було не стільки підібрати породи, технології, скільки переламати свідомість, менталітет, традиційні підходи працівників лісового господарства. Сьогодні директори лісгоспів, спеціалісти свідомо та ініціативно підходять до цього питання. І така позиція дає поштовх до професійного заняття насінництвом, лісорозсадницькою справою.

Заслухано доповідь аспірантки кафедри лісівництва Філоненко Вікторії «Особливості агротехніки вирощування садивного матеріалу горіха чорного в Правобережному лісостепу України».

Доповідь доцента кафедри лісівництва Левченка В.В. «Спосіб рубки як захід сприяння природному лісопоновленню» теж викликала жваве обговорення. Дуже гарним практичним прикладом вдалого природного поновлення дуба звичайного є ділянка на території ДП «Вінницький лісгосп» у Медвідському лісництві. Там рубка відбулася в період після листопада до березня, тобто в той час, коли насіння висіялось і почало сходити. Тут не потрібно бути великим науковцем, щоб зрозуміти та дотримуватися такої простої логіки для досягнення позитивних результатів з природного поновлення, - поділився своєю думкою В’ячеслав Левченко.

За програмою першого дня семінару відбувся огляд дослідних об’єктів – спільних демонстраційних ділянок кафедри лісівництва ННІ ЛіСПГ НУБІП України та Вінницького ОУЛМГ у ДП «Тульчинське ЛМГ» на території Брацлавського, Шпиківського, Кирнасівського лісництв. Лісівники Вінниччини впевнені, що така плідна співпраця практиків та науковців допоможе створювати якісні лісові культури, підніме лісову галузь на ще якісніший рівень.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
2018-06-19 11:07:57

0 коммент.:

Дописати коментар