09 липня 2018

На Хмельниччині науковці шукали причини масового всихання лісівНауковці хочуть з'ясувати, як зупити короїда. Фото: kmlis.gov.ua

6 тисяч гектарів насаджень уражені короїдом.

Всихання соснових насаджень набуло масового характеру. Особливо потерпає від цих процесів північ області. Щоб зрозуміти, як зупинити цю руйнівну тенденцію, в ДП «Шепетівський лісгосп» запросили наукових співробітників Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації.

Разом з лісівниками, науковці здійснили маршрутні обстеження всихаючих соснових деревостанів у лісництвах та проведено відбір модельних дерев і зразків з метою вивчення процесу поширення шкідників і хвороб по стовбуру. Також було оцінено популяційні показники стовбурних шкідників у ході першого етапу їхнього розселення в соснових лісах.

Свої бачення вирішення проблеми науковці обіцяють оприлюднити вже найближчим часом.

Нагадаємо, на Хмельниччині 6 тисяч гектарів насаджень уражені небезпечним шкідником – короїдом. За словами природоохоронців, зміни кліматичних умов, аномально високі температури та значне зниження рівня грунтових вод призвели до суттєвого ослаблення значних площ лісових масивів та масового заселення соснових насаджень короїдом.

9 Липня 2018
Ірина ОЛІЙНИК

0 коммент.:

Дописати коментар