08 липня 2018

Суд не дозволив взяти екс-голову Держлісагентства під варту

Суд відмовив прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у застосуванні до екс-голови Держлісагентства Віктора Сівця запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 19 червня.


Екс-глава Держлісагентства Віктор Сівець. Фото з відкритих джерел

Як розповідає «Судовий репортер», суд відмовив у клопотанні, оскільки в засідання не був доставлений підозрюваний. Відповідно до КПК, розглянути питання про взяття під варту суд може тільки, якщо прокурор доведе, що підозрюваний перебуває у міжнародному розшуку.

Однак прокурор САП Наталія Висоцька у судове засідання не з’явилася.

«Судовий репортер» нагадує, що у листопаді 2017 Інтерпол зняв Сівця з міжнародного розшуку саме тому, що суд відмовився застосувати до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Екс-чиновникові інкримінують, що він зі своєю дружиною організував схему отримання хабарів від іноземних компаній-імпортерів з України лісо- та пиломатеріалів.

Гроші під виглядом маркетингових послуг перераховувалися на рахунки компаній — MEGA-COMMERCE LIMITED (Сполучене Королівство), MEGANON-COMMERCE LLP (Сполучене королівство), FARADAY &aом, CO, S.A (Панама). У випадку невиконання вимог щодо сплати коштів повідомлялося, що експорт лісоматеріалів потрібних для компаній-імпортерів буде припинено.

За даними слідства, через зазначені «прокладки» Віктор Сівець з дружиною відмили 3,7 млн доларів і 10,8 млн євро або в сумі станом на дату отримання коштів — понад 141 млн грн. Ці гроші він начебто вимагав і отримав у період з лютого 2011 року по лютий 2014 року від іноземних компаній — GRUP AGAC ITHALAT IHRACAT SAN. VE TIC. LTD. STI. (Турецька Республіка), UNILES S.R.O. (Словацька Республіка), BALTIC WOOD SPOLKA AKCYJNA (Польща) та CONFANA INDUSTRIES SRL (Румунія).

«Судовий репортер» зазначає, що раніше цією справою займалася Генеральна прокуратура. У травні 2016-го саме ГПУ повідомила про підозру Сівцю та його дружині. Однак згодом провадження передали НАБУ і САП.

Источник
Июл 8, 2018

0 коммент.:

Дописати коментар