01 липня 2019

Лисянські лісівники створили екологічну стежкуЛисянські лісівники цієї весни створили екологічну стежку. Розташована вона на території Шевченківського лісництва Лисянського лісгоспу в урочищі «Шевченківська дача». Важливим її призначенням буде проведення просвітницьких заходів та роз’яснювальної роботи з молоддю безпосередньо в лісовому масиві.
Перед початком маршруту всі охочі матимуть змогу ознайомитися з історією створення Лисянського лісгоспу. Цікавою є інформація, що перше лісництво на території Моринських лісів було створено ще у 1913 році за указом графині Браніцької.

Особливістю екологічної стежки є те, що впродовж всього маршруту встановлені аншлаги – інформаційні таблиці, за допомогою яких можна ознайомитися із характеристиками лісових насаджень та загальною інформацією про ту чи іншу зупинку.

Загалом екологічна стежка має десять інформаціно-просвітницьких зупинок, на яких охочі матимуть можливість ознайомитися з різновіковими лісовими насадженнями дуба звичайного, горіха чорного, модрини європейської, дізнатися їх характеристики та особливості вирощування. Одна із зупинок веде до могили невідомого солдата. За переказами старожилів села Моринці на цьому місці захоронений солдат, що брав участь у Другій світовій війні 1941-1945 років. Є на маршруті й пункт відпочинку – улюблене місце жителів сіл Моринці та Майданівка. Розташований він на лісовій дорозі, що сполучає ці два села та знаходиться у межах трьох лісових обходів. Збудований цей пункт відпочинку працівниками Шевченківського лісництва ще у 80-х роках та реконструйований у 2018 році. Ще одна цікава зупинка – це лісові насадження імені Тараса Шевченка, створені у 2014 році з нагоди 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря. Наприкінці маршруту росте віковий дуб, що теж має свою цікаву історію. Орієнтовний вік дерева 230 років.

Про це інформує Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

0 коммент.:

Дописати коментар