31 березня 2015

До 15 травня - подання матеріалів на конкурс "Правозастосування та управління у лісовому секторі України"


15:25 31.03.2015


«Телекритика» і програма FLEG II (ЄІСП/Схід-2) в Україні 28 січня 2015 року оголосили четвертий всеукраїнський конкурс «Правозастосування та управління у лісовому секторі України». До участі було запрошено журналісті всіх видів ЗМІ та фахівців лісової галузі (лісівників*).

Термін подання матеріалів - до 15 травня 2015 року на адресу куратора конкурсу від «Телекритики» zelin.tk@gmail.com ((098) 446-61-95).Впродовж лютого на розсуд кураторів конкурсу надійшли перші роботи, які опубліковано на сайті програми FLEG II . Для розміщення на сайті «Телекритика» поки що відібрано тільки один матеріал - серія із двох сюжетів Олексія Лахненко, що виходили на каналі «2+2» в програмі «Люстратор 7.62» . Згідно умов конкурсу журналіст гарантовано отримає гонорар в розмірі 1000 грн, а в разі перемоги - 4000 грн.

Поза конкурсом, як приклад підходу до тем і рівня розкриття лісової проблематики, куратори пропонують ознайомитись з наступними матеріалами створеними одним з членів оргкомітету:

- Михайло Попков: «У нинішніх умовах неможливо реформувати окремо взяту лісову галузь»;
- Орест Фурдичко: «Ліс - надбання народу, тому проблеми галузі потрібно обговорювати публічно»;
- Як забезпечити право народу на користування лісовими багатствами;
- Чим загрожує приватизація лісів?
  • Реформа лісового господарства України, потреба її проведення, як проводити тощо;
  • Розвиток інституту права власності на ліси;
  • Проблеми та шляхи розвитку системи управління лісами;
  • Лісове законодавство як продовження лісової політики: структура, зміст, проблеми й шляхи вдосконалення;
  • Забезпечення збереження лісового біорізноманіття;
  • Потенціал лісового сектору України та фактори, що гальмують його інноваційний розвиток, динаміка ринку української деревини та продукції її переробки;
  • Інші наявні проблеми лісового господарства України та пропозиції, спрямовані на їх вирішення;
  • Відкритість лісового сектору України, способи її покращення.
Нагадуємо критерії відбору:

- роботи мають бути опубліковані/вийти в ефір з 1 червня 2014 року до 15 травня 2015 року або спеціально створені для конкурсу;
- роботи повинні розкривати тему конкурсу (одну або кілька проблем), аналітичні матеріали матимуть перевагу при оцінюванні;
- кожен матеріал має супроводжуватися короткою інформацією про автора, ЗМІ та дату виходу (або вказано, що роботу створено спеціально для конкурсу);
- кількість робіт, які один автор (група авторів) може надіслати на конкурс, - до 5 робіт .


Проблеми, на висвітлення яких варто звернути особливу увагу:


Довідкову інформацію щодо тем конкурсу можна знайти також на сайті програми FLEG II в Україні, сайтах «Український лісовод»«Природа в Україні» та інших інтернет-ресурсах - учасники конкурсу не обмежені у своєму виборі джерел.
Консультанти програми FLEG II в Україні готові надати учасникам конкурсу необхідну інформацію та коментарі. Учасники конкурсу не обмежені у своєму виборі осіб та організацій як джерел інформації та авторів коментарів.
З матеріалами, що увійшли до четвірки переможців попередніх конкурсів «Правозастосування та управління у лісовому секторі України», можна ознайомитись на сайті «Телекритика» (2011-й2012-йта 2014 рік) або на сайті програми FLEG II в Україні.

Публікація конкурсних робіт:
Для вільного обговорення й оцінки журналістські матеріали, надіслані на конкурс, буде внесено до списку конкурсних робіт на сайті програми FLEG ІІ (ЄІСП/Схід-2). Найцікавіші буде опубліковано також на сайті www.telekritika.ua.

Гонорарний фонд:
За кожну роботу, відібрану для публікації на сайті «Телекритики», автор отримує гонорар у розмірі 1000 грн.

Автори чотирьох найкращих матеріалів, створених у жанрі репортажу або розслідування (або інших жанрів, або позажанрові - головне, щоб було фахово з журналістської та лісівничої точок зору, конструктивно і цікаво), що наберуть найбільшу кількість балів - оцінок журі, отримають по 4000 грн кожен.

Автор найкращої роботи в жанрі аналітики у спеціально створеній номінації «Шляхи реформи лісового господарства: теорія і практика; учора, сьогодні, завтра», що набере найбільшу кількість балів - оцінок журі, отримає 4000 грн.

Фахівець лісової галузі (лісівник), автор найкращої публіцистичної або відеороботи у спеціально створеній номінації для робітників лісової галузі «Проблеми лісового господарства очима лісівника», що набере найбільшу кількість балів - оцінок журі, отримає 5000 грн.
Якщо в якійсь із номінацій не буде гідних першого місця робіт, премії переходять у інші номінації.

Журі конкурсу оцінює роботи з 16 по 29 травня за рейтинговою системою. Бали кожен із членів журі виставляє самостійно. Найкращі матеріали визначаються за сумою виставлених балів.

Оголошення переможців і вручення призів відбудеться під час проведення церемонії нагородження на початку червня.
З усіх питань просимо звертатися до куратора конкурсу Юлії Зелінської, (044) 354-28-01, 098-446-61-95, zelin.tk@gmail.com

Програма FLEG II ( ЄІСП Схід):
Регіональна програма «Правозастосування та управління у лісовому секторі країн східного регіону дії Європейського інструменту сусідства та партнерства - 2» (FLEG II (ЄІСП Схід)) спрямована на створення досконаліших механізмів управління в лісовому секторі семи країн-учасниць, посиленні лісової політики шляхом підвищення ефективності відповідних міжнародних процесів, законодавства та інституційної бази, а також за допомогою розробки, випробування та оцінки пілотних проектів сталого лісокористування на місцевих рівнях з метою тиражування та обміну успішним досвідом. У програмі підкреслюється роль лісу в адаптації до зміни клімату і зниженні негативного впливу на екосистеми і збереженні біорозмаїття, а також у відтворенні засобів і джерел доходів для місцевого населення та національної економіки. Країни - учасниці: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія та Україна. Програма фінансується Європейським союзом.

Партнери:

Європейська комісіяЄвропейський союз є найбільшим у світі донором процесу офіційного сприяння розвитку. Europe Aid - генеральний директорат розвитку і співпраці Європейської комісії - розробляє Європейську політику розвитку і надає допомогу по всьому світу. Ця допомога надходить через ряд фінансових інструментів, при цьому особлива увага приділяється забезпеченню якості та ефективності допомоги, що надходить від Європейського союзу. У своїй активній участі у сфері розвитку ми прагнемо до утвердження принципів ефективного управління, зміцнення людського потенціалу та стимулювання економічного розвитку, а також до вирішення таких глобальних завдань як боротьба з голодом і збереження природних ресурсів.

Світовий банкСвітовий банк є одним з найважливіших джерел фінансової і технічної допомоги країнам, що розвиваються, в  усьому світі. Ми не є банком у звичайному розумінні цього слова. Наша організація складається з п'яти унікальних організацій розвитку, що управляються країнами-членами. Ми надаємо країнам, що розвиваються, позики за низькими ставками, безвідсоткові кредити і гранти, допомагаючи їм вирішувати завдання, що стоять перед ними у найрізноманітніших сферах діяльності, таких як освіта, охорона здоров'я, державне управління, інфраструктура, розвиток фінансового та приватного секторів, сільське господарство, охорона довкілля і управління природними ресурсами. Деякі з наших проектів можуть співфінансуватися урядами, іншими багатосторонніми організаціями та комерційними банками, експортно-кредитними агентствами та приватними інвесторами.

Міжнародний союз охорони природиДіяльність Міжнародного союзу охорони природи (МСОП/IUCN) спрямована на пошук оптимальних рішень найгостріших проблем охорони довкілля та розвитку.,. МСОП - найстаріша і найбільша міжнародна екологічна організація в світі, що об'єднує понад 1200 урядових та неурядових структур і близько 11 тис. фахівців з 160 країн, що працюють на добровільній основі. Діяльність МСОП забезпечується роботою понад 1 тис. штатних співробітників більш ніж в 45 офісах і сотнями партнерських організацій державного, громадського та приватного секторів по всьому світу.

Всесвітній фонд дикої природиВсесвітній фонд дикої природи (WWF) - одна з найбільших у світі і найбільш авторитетних незалежних природоохоронних організацій, що об'єднує близько 5 млн. прихильників і має відділення більш ніж у 100 країнах. Місія WWF - у запобіганні дедалі глибшій деградації природного середовища планети і досягненні гармонії людини і природи, збереження біологічного розмаїття Землі та забезпеченні сталого використання відновлюваних природних ресурсів і зниженні рівня забруднення довкілля та марнотратного споживання.

http://imi.org.ua/announcements/48342-do-15-travnya-podannya-materialiv-na-konkurs-pravozastosuvannya-ta-upravlinnya-u-lisovomu-sektori-ukrajini.html

0 коммент.:

Дописати коментар